English version
Новини → Новини

На звернення громадян призначено позапланову перевірку телеканалу «1+1»

 

Розглянувши звернення громадян щодо трансляції в ефірі телеканалу «1+1»  двох фільмів російського виробництва, Національна рада 18 лютого вирішила призначити мовнику позапланову перевірку.

 

Наприкінці січня і на початку лютого до Національної ради надійшло три скарги громадянина М. Ковбика, а також скарга громадянина В. Дацуна щодо неправомірного показу ТРК «Студія 1+1»  фільмів «Новогодний рейс» і «Ладога».

 

На думку скаржників, у фільмі «Новогодний рейс», що транслювався 17 – 18 і 20 січня цього року, є сцени з працівниками російських правоохоронних органів, а фільм «Ладога», що вийшов на екран 31 січня і 1 лютого, створює позитивний образ працівників радянських органів державної безпеки.

 

За словами головного юрис-консульта компанії Ірини Стройко, фільми були вироблені до 2014 року і мають прокатне посвідчення Держкіно. А серіал «Ладога»  пройшов редакторський контроль і з нього було вирізано всі  сцени, що суперечать чинним законодавчим нормам. Водночас відповідальний секретар Національної ради Катерина Котенко зауважила, що очевидною є популяризація представника НКВС, бо він – головний герой фільму «Ладога». Юрій Артеменко - голова регуляторного органу - наголосив, що пряма норма закону забороняє показ аудіовізуальних творів, в яких створюється позитивний образ працівників радянських органів державної безпеки та виправдовується їх діяльність. Цю  позицію підтримали всі члени Національної ради.

 

Перший заступник голови Ольга Герасим’юк запитала, навіщо взагалі каналу, який позиціонує себе як патріотичний мовник, показувати це російське сміття? Навіщо було брати дозвіл у Держкіно на його показ, а потім вирізати цілі шматки фільму, включно із головним героєм?

 

Член Національної ради Олег Черниш запропонував звернутися до Держкіно, аби відкликати прокатне посвідчення на цей фільм, та запропонувати проаналізувати зміст інших кінематографічних торів, щодо яких є застереження і в громадян, і в регулятора. Ця робота  відтепер буде системною, сказав він.

 

Таким чином, метою перевірки правомірності трансляції зазначених вище фільмів регулятор призначив ТРК «Студія 1+1» позапланову перевірку стосовно дотримання ліцензіатом  вимог пунктів а), б) частини першої 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».  Додати до закладок     Роздрукувати сторінку   Повернутись до розділу  


Пошук по реєстру та архіву

Оберіть місце пошуку:

Текст:

 
 


Фотогалерея

Розширене засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, м.Київ, 19 квітня 2017 р.