English version
Новини → Новини

Телеканалу «Інтер» призначено позапланову перевірку

 

У  зв’язку з виявленою під час моніторингів низкою ознак порушень законодавства України телеканалу «Інтер» призначено позапланову перевірку. Рішення ухвалено на засіданні Національної ради 25 лютого.

 

За результатами проведених  регуляторним органом моніторингів – із 1 по 4 лютого, а також 6 лютого цього року – зафіксовано трансляцію телеканалом «Інтер» фільмів «Верни мою любовь», «Ветреная женщина» і «Я буду ждать тебя всегда», щодо яких на офіційному сайті Міністерства культури Російської Федерації наведена інформація про рік випуску – 2014 – і країну виробника – Російська Федерація. Фактично копірайт зазначався 2013-м або 2014-м роками. Демонстрування цих фільмів є ознакою порушення вимог частини другої статті 15-1 Закону України «Про кінематографію», відповідно до якої заборонено трансляцію фільмів, вироблених фізичними та юридичними  особами держави-агресора після 1 січня 2014 року.

 

Також 13 лютого 2016 року в ефірі телеканалу «Інтер» транслювався художній фільм «Киевлянка» (рік випуску – 1958), який є пропагандистським радянським фільмом про події в Україні 20 – 40-х років ХХ століття. Це є ознакою порушення частини другої статті 9 Закону Україну «Про телебачення і радіомовлення», згідно з якою мовник не має права розповсюджувати аудіовізуальні твори, у яких  заперечується  або виправдовується  злочинний  характер комуністичного тоталітарного режиму.

 

Також під час засідання було порушено питання про нецензурне висловлювання, яке прозвучало 21 лютого в прямому ефірі програми «Подробиці тижня». Представники каналу повідомили, що 24 лютого у програмі «Подробиці» канал вибачився перед глядачами за прикрий інцидент, спричинений технічною помилкою працівників, а креативний продюсер каналу М.Столярова звільнена з посади.

 

Члени Національної ради наголосили, що відповідно до законодавства керівник телеканалу несе відповідальність за зміст і якість усіх програм і передач, що є в його ефірі. Відтак неправомірною є заява про те, що телеканал «Інтер» не відповідає за новини, оскільки їх готує для каналу ТОВ «НІС».

 

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк закцентувала увагу на підході до відбору кадрів для служб, які на телеканалах відповідають за виробництво новин. За її ініціативи регулятор звернеться листом до голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар із проханням розглянути можливість внесення змін до законодавства України щодо обмежень роботи в інформаційній сфері громадянам інших держав, взявши до уваги досвід Польщі.

 

Національна рада розгляне детально всі обставини після проведення перевірки і діятиме відповідно до повноважень, які покладені на неї чинним законодавством. «Ми не є цензором, - зауважив член Національної ради Сергій Костинський, - і будемо  діяти за законом. У нас є СБУ, МВС, Генеральна прокуратура,  і вони відповідальні за свої напрями діяльності».  Додати до закладок     Роздрукувати сторінку   Повернутись до розділу  


Пошук по реєстру та архіву

Оберіть місце пошуку:

Текст:

 
 


Фотогалерея

Розширене засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, м.Київ, 19 квітня 2017 р.