English version
Новини → Новини

Рішення Національної ради щодо перевірки каналу «1+1» буде передано до Держкіно для вжиття відповідних заходів реагування

 

За результатами позапланової перевірки ТРК «Студія «1+1» у формі ТОВ, м. Київ, за скаргами громадян М. Ковбика і В. Дацуна щодо трансляції фільмів «Новорічний рейс» і «Ладога» регулятор звернеться до Державного агентства України з питань кіно.

 

Під час перевірки «Студія 1+1» надала державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів на кінематографічні твори «Новорічний рейс» (термін дії прав до 31.12.2017) та «Ладога» (термін дії прав до 04.02.2016), видані Держкіно.

 

У поясненнях юрисконсульт каналу І. Стройко зауважила, що за жанром серіал «Новорічний рейс»  є романтичною мелодрамою і в ньому лише в одному епізоді на мить з’являється поліцейський держави-агресора, який не належить до позитивних героїв. А серіал «Ладога» вийшов в ефір відредагованим, всі сцени, в яких можна було розпізнати представників НКВС, були вилучені. Тобто, порушення норм законів про декомунізацію тут не було. Крім того, вона наголосила, що відсоток продукції Російської Федерації у ефірі «1+1» є незначним і демонструє впевнену тенденцію до зниження. Натомість виробництво власної кінопродукції невпинно зростає.

 

Перший заступник голови  Національної ради Ольга Герасим’юк висловила сумнів щодо художньої цінності твору, якщо його «кромсали і різали». Який сенс подавати глядачеві телепродукт такої сумнівної художньої якості? І хоч мовник надав висновки кіномитців С. Тримбача і М. Слободяна, в яких зазначається, що у версії  фільму «Ладога», що вийшов в ефірі «Студії «1+1», не простежується пропаганди, питання доцільності трансляції таких фільмів залишається без відповіді. 


Юрій Артеменко, голова Національної ради, завершуючи дискусію зазначив: «Якщо телеканал позиціонує себе як найпатріотичніший, то й вимоги до нього у тисячу разів більші».

 

Ухвалене рішення регулятор надішле до Держкіно для вжиття заходів відповідного реагування.

 

З експертними висновками можна ознайомитися за посиланням.  Додати до закладок     Роздрукувати сторінку   Повернутись до розділу  


Пошук по реєстру та архіву

Оберіть місце пошуку:

Текст:

 
 


Фотогалерея

Розширене засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, м.Київ, 19 квітня 2017 р.