11 із 15-ти загальнонаціональних радіостанцій ведуть мовлення лише українською мовою - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

11 із 15-ти загальнонаціональних радіостанцій ведуть мовлення лише українською мовою

Більшість із загальнонаціональних радіомовників утримують високі показники звучання україномовних пісень і використання державної мови в ефірі. Так, 11 із 15-ти радіостанцій ведуть передачі лише українською мовою. Це найвищі показники з часу запровадження мовних квот на радіо. Такими є дані моніторингу Національної ради за липень.

Мовники, ведучі яких 100-відсотково спілкуються українською, – «Країна ФМ», «Шансон», «Наше радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо Байрактар», «Авторадіо», «Перець ФМ», «Люкс ФМ», «Мелодія», «Kiss FM», «ХІТ FM».

Показники інших радіостанцій такі: «Українське радіо», «Радіо «Культура» – 98%, «Пятница» – 96%, «Радіо НВ» – 92%.

Водночас закон передбачає, що радіостанції повинні забезпечувати щонайменше 60% передач державною мовою упродовж доби. Отже, усі радіомовники дотримуються цієї законодавчої вимоги.

Також із значним перевищенням законодавчої норми – 35% загального обсягу пісень – радіостанції пропонують слухачам україномовну пісню.

«Країна ФМ», «Українське радіо», «Наше радіо», «Радіо «Культура» і «Радіо Байрактар» – наповнювали в липні свої ефіри тільки піснями українською. Ці показники високі і в радіостанцій «Радіо «Промінь» – 95% і «Радіо НВ» – 84%.

Інші радіостанції балансують у проміжку між 40 і 50%: «Шансон» – 43%, «Перець ФМ» – 44%, «Люкс ФМ» – 45%, «Авторадіо» – 48%.

Тобто за останні півроку «Радіо Байрактар» і «Наше радіо» докорінно змінили концепції і перевтілилися на мовників зі 100-відсотковими показниками україномовних пісень і мови розмови ведучих.

Для радіостанцій, у плейлистах яких здебільшого пісні мовами ЄС, частка пісень українською законом встановлена на рівні не менше як 25%. Серед загальнонаціональних українських радіостанцій є три мовники із такою специфікою наповнення музичного ефіру. Їхні результати моніторингу – «Kiss FM» – 31%, «Мелодія» і «Ніt FM» – 29% україномовних пісень.

Зміни, що спостерігалися в показниках мовників порівняно з попереднім місяцем, коливалися в межах від 1 до 4%. Це свідчить про стабільну роботу радіостанцій і їхнє прагнення виконувати законодавчі норми.

Обсяг моніторингу – цілодобовий. Він проводився у будь-який вибірковий день місяця. При цьому показник виконання законодавчих квот визначався упродовж доби, а також у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00. До загального обсягу пісень не зараховувались музичні твори без текстового супроводу.

Моніторинг Національної ради спрямований на те, щоб відстежити дотримання радіостанціями частин другої, третьої і п’ятої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше