12 лютого затверджено оновлений склад Наглядової ради суспільного мовника

12.02.2021

Сьогодні Національна рада ухвалила рішення про оновлення складу наглядового органу Національної суспільної телерадіокомпанії України. Так, було припинено повноваження та виведено зі складу 10 осіб та уведено 12 осіб. Наразі склад Наглядової ради налічуватиме  15 осіб.

Відповідно до законодавчих вимог до складу наглядової ради НСТУ входять представники громадського сектору – від дев’яти суспільних сфер, а також депутатських фракцій і груп політичних партій Верховної Ради України (наразі їх налічується сім).  

Повноваження більшості попереднього складу Наглядової ради відповідно до статті 8 Закону України Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» закінчилися 19 січня 2021 року. 12 лютого 2021 року набув  чинності  Закон України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями та групами». 

Відповідно до цих змін строк повноважень членів Наглядової ради, обраних депутатськими фракціями і групами Верховної Ради України восьмого скликання, закінчується в день затвердження Національною радою нового складу Наглядової ради НСТУ з обранням членів від депутатських фракцій і груп парламенту дев’ятого скликання (частина друга розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення») .

Таким чином, припинено також повноваження двох членів наглядового органу, які були затверджені за поданням депутатської групи «Воля народу» та депутатської фракції політичної партії «Блок Петра Порошенка» восьмого скликання парламенту, які наразі розформовані.

У жовтні 2020 року Національна рада провела конференції громадських об’єднань і асоціацій, на яких було обрано нових членів наглядової ради від сфери журналістики – Оксана Романюк, і місцевого самоврядування – Віктор Бобиренко.

Наприкінці січня – початку лютого на конференціях обрано членів наглядового органу від сфер освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій сфері, захисту прав осіб із особливими потребами.

Триває процес обрання члена наглядової ради у сфері фізичного виховання та спорту, конференція відповідно до затвердженого календарного плану має відбутися наприкінці березня 2021 року.

Всі депутатські фракції і групи дев’ятого скликання парламенту визначилися зі своїми представниками у наглядовий орган НСТУ і надіслали до Національної ради відповідні подання.

Таким чином, на засіданні 12 лютого Національна рада своїм рішенням увела до складу Наглядової ради 12 нових представників:

 • Дмитра Ананьєва – сфера забезпечення прав національних меншин;
 • Катерину Батенко – депутатська група «Партія «За майбутнє»;
 • Людмилу Березовську – депутатська фракція політичної партії «Європейська солідарність»;
 • Наталію Гарач – сфера захисту прав осіб з особливими потребами;
 • Євгена Глібовицького – творча сфера;
 • В’ячеслава Козака – депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»;
 • Максима Кречетова – депутатська фракція політичної партії «Слуга народу»;
 • Лаврентія Малазонію – депутатська фракція політичної партії «Опозиційна платформа «За життя»;
 • Вадима Міського – сфера захисту інтересів дітей та молоді;
 • Світлану Остапу – депутатська фракція політичної партії «Голос»;
 • Галину Титиш – сфера освіти та науки;
 • Олексія Харченка – депутатська група «Довіра».

Наразі продовжує виконувати свої обов’язки член наглядового органу Олександр Павліченко, який прийшов на зміну своєму колезі у правозахисній сфері. Таким чином склад Наглядової ради майже повністю сформовано, і до нього входять 15 осіб, з них 8 були обрані на конференціях громадських об’єднань та асоціацій, і 7 – обрані депутатськими фракціями і групами Верховної Ради України.

П’ять із новопризначених членів Наглядової ради виконуватимуть свої повноваження повторно, це – Євген Глібовицький, В’ячеслав Козак, Лаврентій Малазонія, Вадим Міський, Світлана Остапа. Законодавчі вимоги дозволяють одній і тій самі особі входити до складу Наглядової ради не більше ніж два строки поспіль незалежно від тривалості таких строків.

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк привітала новобраних членів Наглядової ради і побажала гідно виконувати повноваження, які покладені на цей орган суспільством. А також порадила їм ніколи не забувати про базовий принцип Суспільного мовника – незалежність від будь-якого політичного впливу чи тиску.