15 додаткових цифрових передавачів стандарту DVB-T забезпечать телевізійне мовлення в напрямках Донецька і Луганська
Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення завершила розробку стратегічного проекту щодо розвитку цифрового телебачення у чотирьох містах на території проведення антитерористичної операції.
Член Національної ради Сергій Костинський розповів про те, що проект розроблено за результатами вдалої реалізації експерименту зі створення додаткового мультиплекса у Волновасі на 22 ТВК.
“Міністерство інформаційної політики та Національна рада залучили до реалізації проекту у Волновасі п’ять телеканалів: Суспільне мовлення – “UA:Перший” та “ДоТеБе”, “1+1”, “5 канал” і “Донбас”. Наразі ми плануємо збільшити потужність цього мовлення вдвічі, а також встановити додаткові 15 передавачів у чотирьох містах в зоні проведення АТО, – пояснив Сергій Костинський. – НСТУ підтвердив готовність мовити в нових містах. Оператором телекомунікацій виступить Концерн РРТ”.
Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко запевнив, що мовлення на додаткових частотах забезпечить покриття цифрою “білих плям”, що залишилися на лінії розмежування, та “сірої зони”. «Цифрове мовлення буде спрямоване на окуповану територію – безпосередньо на Луганськ і Донецьк. Таким чином, планується нівелювати інформаційну діяльність бойовиків. Частина передавачів буде встановлена на новій вежі в Бахмутівці, що наразі будується», – заявив він.
Зараз здійснюється прорахунок цифрових частот і вирішуються технічні питання щодо отримання передавачів і закупівлі фідерно-антенного обладнання. Так, Український державний центр радіочастот виконує прорахунок частот для потреб цифрового телебачення на замовлення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Зі свого боку Концерн РРТ і МІП опрацьовують технічні вимоги щодо передавачів стандарту DVB-T, які будуть використовуватися для потреб АТО.
За інформацією членів комісії, п’ятнадцять додаткових передавачів покриють потреби фронту у цифровому мовленні. За межами території проведення АТО передавачі DVB-T не будуть застосовані, оскільки по всій країні цифрове телебачення здійснюється у стандарті DVB-T2.
Також Комісією ухвалені рішення стосовно прорахунку додаткових частот на лінії розмежування для потреб “Армії FM” і “Радіо М”, що додатково забезпечить українським радіомовленням військових і населення на лінії розмежування й на прилеглих окупованих територіях.