15% українських телерадіоорганізацій припинили мовлення через війну, однак окремі медіа вже відновлюють роботу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

15% українських телерадіоорганізацій припинили мовлення через війну, однак окремі медіа вже відновлюють роботу

Втрати серед українських медіа внаслідок повномасштабного вторгнення росії сягають майже 15%. Саме стільки телерадіокомпаній припинили свою діяльність через російську агресію. Попри це окремі компанії знаходять у собі сили відновити мовлення, і нині 9 телерадіоорганізацій Сумської, Донецької та Київської областей поновили роботу. Такі дані оприлюднив перед початком засідання член Національної ради Максим Онопрієнко.

До 24 лютого в Україні діяла 751 телерадіокомпанія, а на середину чи червня їх кількість зменшилася до 642.

Найскладніше, звичайно, мовникам в окупації. Багато телецентрів і телевеж захоплено, і в екстремальних ситуаціях мовники поводять себе по-різному, розповів член Національної ради. Так, відомі вже приклади колаборації мелітопольського телеканалу «МТВ» і херсонського «ВТВ Плюс». Однак знаємо також і про спротив Бердянської телерадіокомпанії, де працівники масово звільнились і відмовились від співпраці з озброєними окупантами.

Сьогодні в тимчасовій окупації перебувають 13 регіональних і 51 місцева телекомпанія, а також 16 регіональних і 45 місцевих радіомовників.

Приємно відзначити, зауважив Максим Онопрієнко, що на територіях, які ЗСУ повертають під контроль України, мовники поступово відновлюють роботу. Зокрема, поновили мовлення 9 компаній Сумської, Донецької та Київської областей – телекомпанія «ОРБІТА» на Донеччині, ТРК «Охтирка» і ТРК «Тростянець» на Сумщині, Вишгородське районне радіо, канал «ІСЛАНДІЯ» в Бучі, «Малятко-TV», радіо «JAZZ», «Радіо МАЯМІ» і «Радіо Байрактар» в Києві.

Крім того, в українському медіапросторі з‘являються й нові мовники. «Це подивляє, бо, незважаючи на складну ситуацію, мовники користають зі своїх можливостей, які вони отримали ще до воєнного стану – вигравали у нас на конкурсах частоти і вони їх освоюють», – сказав Максим Онопрієнко.

Так, із 1 червня почала роботу в Чернігові радіокомпанія «ТІМ ФМ». Попри повномасштабне вторгнення рашистів і військову атаку на місто ліцензіат через пів року після отримання ліцензії зазвучав для чернігівців. На Закарпатті в ефірі з’явилася радіостанція «Захід ФМ» – вони отримали ліцензію ще до повномасштабної війни і днями зазвучали в місті Хуст. У Запоріжжі запрацювало «Радіо М» зі Слов‘янська на Донеччині.

Члени Національної ради висловили подяку, захоплення і величезну шану вітчизняним медійникам. Вони відзначили зусилля усіх українських мовників і провайдерів, які попри обстріли і небезпеку, переживши окупацію і проживши час у безпосередній загрозі життю, продовжують роботу, підтримують своїх глядачів та слухачів і тримають наш інформаційний фронт.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше