19 червня відбудеться колоквіум Ради Європи, присвячений ролі медіагравців у боротьбі з тероризмом - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

19 червня відбудеться колоквіум Ради Європи, присвячений ролі медіагравців у боротьбі з тероризмом

Рада Європи 19 червня у Страсбурзі планує провести Колоквіум щодо ролі медіагравців у боротьбі з тероризмом (складний баланс між правом бути поінформованим, медіасвободами і медіаетикою), на якому буде обговорено низку актуальних питань щодо діяльності журналістів в умовах дедалі частіших терористичних загроз, розширення цифрового і соціального медіасередовищ та різних аспектів висвітлення терористичних актів.

На журналістах та інших медіагравцях лежить відповідальність із забезпечення доступного, відповідального і всебічного інформування про терористичні акти й потенційні загрози, при цьому вони повинні уникати сенсаційності медіаповідомлень, які можуть спричинити поширення публічного жаху, стресу і відчуття хаосу. Медіависвітлення може бути вирішальним у стимулюванні інформативних дебатів у ситуації кризи, йдеться у проекті порядку денного колоквіуму Ради Європи. Медіапрофесіонали також можуть зробити позитивний внесок у питання із запобігання тероризму, належно висвітлюючи, як країни-члени і міжнародні організації реагують на ці загрози.

У заході візьмуть участь представники медіа та інших зацікавлених сторін, зокрема медіарегуляторів, саморегуляторних об’єднань ЗМІ, органів державної влади, громадянського суспільства та науковців.

Основна увага під час колоквіуму буде зосереджена на обговоренні дилем і проблем, з якими стикаються медіафахівці, котрі висвітлюють терористичні акти й загрози в сучасному мінливому медіасередовищі; використанні цифрових медіа й платформ і ролі інтернет-гравців; регулюванні / співрегулюванні/ саморегулюванні в таких складних умовах задля захисту права на свободу слова і медіасвободи й інших фундаментальних прав.

Колоквіум стане форумом, де учасники здебільшого з європейських країн, які зазнали терористичних атак чи погроз, обміняються досвідом, представлять конкретні приклади і обговорять найкращі практики. Вони також розглядатимуть способи для посилення колективних зобов’язань для того, щоб забезпечити поінформованість людей без надмірного сприяння впливу тероризму.

Тема «Досягнення правильного балансу між регулюванням і саморегулюванням», яка буде презентована представниками французького і британського медіарегуляторів, стане однією з головних на колоквіумі.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше