20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

14.02.2022

20 лютого Україна вшановує пам’ять наших сучасників – мирних громадян, які у час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014 рік) вийшли на Майдан Незалежності в Києві, щоб відстояти нашу національну ідею та вибороти вільну і незалежну країну! Світла пам’ять про кожного героя, який  віддав своє життя за ці найвищі цінності та ідеали, – глибоко в нашому серці. Ми низько схиляємо голови, згадуємо імена, обличчя наших героїв, подумки дякуємо їм за день сьогоднішній.

День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента України від 11.02.2015 № 69  відзначається щороку. Національна рада звертає увагу телерадіомовників, що в цей день необхідно керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті і внести зміни у сітки мовлення.

20 лютого телевізійні мовники мають припинити трансляцію комедійних фільмів, гумористичних передач, музичних кліпів, реклами та повідомлень гумористичного характеру.

Радіомовники не повинні поширювати музичні передачі із творами мажорного звучання, вікторини і розіграші призів, музичні твори гумористичного характеру.

Також телерадіокомпанії зобов’язані інформувати своїх глядачів і слухачів про День Героїв Небесної Сотні. У відповідний час має бути оголошено хвилину мовчання. На екранах повинно бути стилістичне зображення палаючої свічки.

Національна рада сподівається, що всі мовники – і загальнонаціональні, і  місцеві – свідомі своєї місії у надскладний для країни час, коли біля її кордонів стоїть 130-тисячне військо країни-агресора. У цей пам’ятний день вони відповідально інформуватимуть свою аудиторію про події Революції гідності та її героїв. Адже для всього світу вони стали прикладом жертовного відстоювання європейського вибору країни, її демократичних цінностей.