26 квітня – День Чорнобильської трагедії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

26 квітня – День Чорнобильської трагедії

Національна рада нагадує теле- і радіокомпаніям України, що дата 26 квітня 1986 року увійшла в історію новітньої України як День Чорнобильської трагедії. Щороку саме цього дня ми вшановуємо тисячі жертв страшної техногенної катастрофи, спричиненої злочинною недбалістю радянської влади. Ми також згадуємо імена героїв, що пожертвували своїм життям, аби не допустити ще страшніших наслідків вибуху атомного реактора на ЧАЕС.

Зовсім недавно ми з новим острахом думали про Чорнобильську атомну електростанцію, бо армія рф, яка розпочала проти України повномасштабну війну, зайшла на територію станції та взяла в заручники увесь її персонал. А під самим укриттям було складено тисячі  смертоносних зарядів.

Вся Україна вболівала за долю працівників ЧАЕС, які під дулом автоматів мусили й далі стежити за тим, щоб трагедія 86-го року не повторилася знову. Ми не знали, що буде із цими людьми, що буде із Чорнобилем, який так само є небезпечним для всього світу і через 36 років.

Також нам невідомо, що буде в Енергодарі чи на інших атомних станціях України, бо тривають постійні бомбардування та обстріли з важкої техніки. Не зважаючи на цю несправедливу, підступну і безпідставну війну, розв’язану рф проти України, ми та увесь світ маємо не допустити, щоб нова атомна трагедія повторилася знову.

Ми згадуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам людей у 1986 році, і віримо в тих, хто захищає нашу країну зараз.

Нагадуємо, у дні пам’яті мовники повинні керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412 з урахуванням змін, затверджених рішенням Національної ради № 95 від 12.02.2021 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.04.2021 р. за № 541/36163).

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше