32 телепрограми, власником яких є «Газпромбанк», не ретранслюватимуться в Литві - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

32 телепрограми, власником яких є «Газпромбанк», не ретранслюватимуться в Литві

20 квітня 2022 року Комісія з питань радіо і телебачення Литви (LRTK) ухвалила рішення про припинення на території Литовської Республіки безкоштовного прийому 32 телевізійних програм, підконтрольних російській компанії «Газпром-Медіа». Раніше LRTK відреагувала на звернення Національної ради і заблокувала в країні мовлення російських пропагандистських каналів RT і Sputnik. Тепер заборонено велику кількість телепрограм рф. Причина для санкцій – директива Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) США, яка вводить обмежувальні фінансові заходи щодо «Газпромбанку».

Так, OFAC 24 лютого 2022 року ухвалило директиву про введення обмежувальних фінансових заходів щодо «Газпромбанку», відкритого акціонерного товариства російської федерації. Ця компанія володіє холдинговою компанією «Газпром-Медіа» (ВАТ «Газпром-Медіа») у рф, яка контролює 32 телевізійні програми. Вони до цього часу ретранслювалися або розповсюджувалися в  мережі Інтернет на території Литовської Республіки.

Оскільки ВАТ «Газпромбанк» входить до переліку організацій, які підпадають під санкції OFAC, провайдери телевізійних послуг або інтернет-розповсюджувачі, що працюють у Литві, піддаються прямій або опосередкованій небезпеці порушення санкцій OFAC. Порушення можуть фіксуватися під час укладання угод, здійснення платежів та інших операцій, пов’язаних із розповсюдженням телевізійних програм. Крім того, LRTK вважає, що ретрансляція або розповсюдження в інтернеті телепрограм, власники яких підпадають під санкції OFAC, не відповідає інтересам національної безпеки Литовської Республіки.

Для того, щоб захистити провайдерів телевізійних та інтернет-послуг від можливого порушення санкцій OFAC та від пов’язаних із цим фінансових ризиків, LRTK ухвалила рішення про призупинення розповсюдження (ретрансляція, розповсюдження в інтернеті) на території Литовської Республіки таких телевізійних програм: «Avto Plius», «BOKS TV», «HDL», «INDIYSKOYE KINO», «KINOKOMEDIYA», «KINOMIKS», «KINOSERIYA», «Kukhnya TV», «KVN TV», «Kto yest  kto», «La Minor TV», «KHL TV channel», «M-1 Global», «Muzhskoye kino», «Nashe novoe kino», «Nostalgiya», «NTV Mir», «NTV Pravo», «NTV Serial», «NTV Stilj», «Piatnica», «Piatnica International», «RODNOYE KINO», «Russkaya Noch», «TB-3», «THT», «THT Comedy», «THT International», «THT Music», «ZEE TV», «Zhivi!», «Malysh-TV».

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше