5 березня – Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

5 березня – Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення

Свято започатковане у квітні 1994 року Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Із того часу провідні телекомпанії і радіостанції у цей день надають свої ефіри дітям, аби вони мали змогу показати людям всієї планети строкатий, різноманітний світ очима дітей. Із  2009 року Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення відзначається у кожну першу неділю березня.

Війна росії проти України значно травмувала наших дітей, вони відчули страх, біль, а багато з них пережили розлуку або ж і втрату рідних чи близьких і навіть примусову депортацію. Наші діти травмовані, але водночас вони плекають мрії про Перемогу, будують плани і роблять вчинки, щоб допомогти військовим, котрі захищають нашу Батьківщину.

У цей день звично було би українським мовникам надати слово дітям, зазирнути у їхній всесвіт, який хоч і травмований війною, але, безперечно, світлий і ясний. Ми всі спілкуємося з дітьми і знаємо, що вони навіть краще за дорослих вірять у свою країну і нашу спільну  Перемогу. І наше завдання не розчаровувати їх, підтримувати їхню віру, їхню творчість, спонукати до пізнання світу, навчати прекрасного.

Національна рада у цей день хотіла би висловити щиру подяку всім міжнародним партнерам за турботу, яку вони проявляють до українських дітей. Ми знаємо, і це підтверджено у нашому проєкті «Медіадрузі України», скільки уваги й тепла вони дарують нашим дітям у своїх національних ефірах.

Багато європейських медіа започаткували інформаційні проєкти українською мовою для наших людей, які тимчасово перебувають далеко від своїх домівок, аби вони мали найнеобхідніші відомості і про соціальну допомогу, і про новини з України. Медіарегулятор надзвичайно вдячний колегам із Польської Республіки – телеканалам  TVP  і TVP ABC, які адаптували казки та дитячі програми українською мовою, щоби наша малеча, перебуваючи далеко від свого рідного середовища, не почувалася чужою. Німецькому телеканалу ARD, який створив для дітей з України інтернет-сторінку з передачами й мультиками українською мовою. Чеському телеканалу TV Nova – за трансляцію дитячої програми PlusPlus.

Приємно відзначити, що українські дитячі  телеканали «Плюсплюс» і «Піксель» через додаток «Дія» можна переглядати в будь-якому куточку світу, а  Національна суспільна телерадіокомпанія України запустила на своєму сайті аудіоказки українською, їх читають відомі особистості.

Наші діти надзвичайно талановиті й готові сприймати все нове і прогресивне, якщо ми, дорослі, трішечки будемо їм допомагати в цьому. Тож надаваймо частіше ефіри нашому юному поколінню, слухаймо їхні питання і робімо все від нас залежне, аби українські діти мали змогу якнайкраще реалізовувати свій потенціал у рідній країні.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше