65 друзів України. Національна рада сформувала Список Вдячності світовим медіа, що протистоять російській пропаганді - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

65 друзів України. Національна рада сформувала Список Вдячності світовим медіа, що протистоять російській пропаганді

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення внесла до Списку Вдячності шістдесят п’ять телерадіокомпаній, медіагруп, провайдерів і медіарегуляторів різних країн. У такий спосіб регулятор дякує за підтримку України у боротьбі проти російської пропаганди. 

Сподіваємось, Список Вдячності оновлюватиметься постійно.

Завдяки увазі медіаспільноти, телерадіомарафонам, благодійним концертам, що транслюються по всьому світі, вже вдалося зібрати понад 83 мільйони євро на допомогу України. Ця цифра постійно збільшується, а концерти та марафони тривають і далі.

Географія підтримки широка: до списку входять представники медіаспільнот понад 35 країн із Європи, США, Канади, Японії.

Найбільше підтримки Україна отримує від медіаспільнот Польщі (8 медіасуб’єктів), Бельгії (5) і Великої Британії (4). По три медіаорганізації – з Німеччини, Естонії, Грузії, Румунії, Чехії.

До Списку увійшли:

  • медіарегулятори, що надають дозволи для трансляції українські каналів у своїх країнах і блокують російську пропаганду; 
  • телеканали, що транслюють українські програми чи почали перекладати свої програми українською на підтримку нашої країни;
  • медіагрупи, які запустили радіо українською або надали ефір українським радіостанціям;
  • провайдери і платформи, які блокують російські канали та вмикають українські;
  • радіостанції, що почали виробництво програм українською або ретранслюють українські радіопрограми.

Кожен із тих, хто бореться з російською пропагандою, допомагає зупинити концентроване зло з росії, що загрожує усьому світові. Україна вдячна за підтримку медіасоюзникам.

Нагадаємо, раніше Нацрада звернулася до Європейської платформи регуляторних органів (EPRA) приєднатися до боротьби з російською пропагандою. 

Заблокували більшість російських каналів 6 країн-учасниць EPRA – Польща, Литва, Латвія, Естонія, Молдова, Греція.

29 країн частково обмежили трансляцію російських пропагандистських каналів – «Russia Today» і «Sputnik».  Із них, зокрема, 27 держав-членів Європейського Союзу. 

12 країн не відреагували на звернення Національної ради – Норвегія, Ліхтенштейн, Ісландія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Албанія, Македонія, Сербія, Косово, Туреччина, Ізраїль і Азербайджан.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше