8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок

День 8 березня – це про боротьбу. Сьогодні – про жінок, які не згодні бути жертвами, які не миряться з несправедливістю, які не стоятимуть осторонь лиха. Цей день – про силу, відважність, сміливість.

Цей день – заслужено про українок. Про жінок, які боролися, борються і боротимуться.

Із дня повномасштабного вторгнення українки показали фантастичні вчинки опору, допомоги, згуртованості. Світ побачив, що жінки в Україні можуть захищатися, вміють рятувати і разом з чоловіками розділяють виклики воєнного часу.

Усі роки війни українки на рівні з чоловіками тримають оборону. Зараз вони здобули право на бойових посадах захищати Батьківщину. За даними Міністерства оборони України, нині у нас відсоток жінок-військових один із найвищих з-поміж країн-членів НАТО – 9%.

Однак війна з підступним ворогом, який систематично порушує закони і звичаї війни, а також застосовує проти України одну з найганебніших військових тактик, у якій сексуальне насильство використовується як зброя, – змушує Українську державу на увесь світ говорити про масове нехтування законом і міжнародним правом не лише окремими особами, а цілою державою-агресором.

У міжнародний день боротьби за права жінок закликаємо світову спільноту підтримати українок у боротьбі з армією жорстоких насильників і вбивць, у боротьбі зі злом, яке повертає цивілізований світ у морок безправ’я.

Акцентуємо на потребі захисту українок, які по сьогодні перебувають у російському полоні, утримуються в катівнях окупаційної армії рф, які стали жертвами воєнних злочинів і сексуального насильства російських солдатів. Ми зобов’язані не допустити, щоб ці жінки були непомітними, а звірства насильників стали забутими.

Представниці міжнародного руху за права жінок та й уся міжнародна спільнота мають проявити солідарність і об’єднати зусилля, аби всі злочинці, які чинять насилля на території України під російським прапором, були покарані і засуджені за найсуворішими законами.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше