9 частот на ФМ-мовлення в Донецькій і Луганській областях буде виставлено на конкурс

12.05.2017

РЕГУЛЯТОР УХВАЛИВ РІШЕННЯ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ КОНКУРСНИХ УМОВ І ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ НА МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІЛЬНИХ РАДІОКАНАЛІВ У ДОНЕЦЬКІЙ І ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ. НА КОНКУРС БУДЕ ВИСТАВЛЕНО 9 ЧАСТОТ У БАХМУТІ, КОСТЯНТИНІВЦІ, КРАМАТОРСЬКУ, ПОКРОВСЬКУ, САРТАНІ, КРЕМІННІЙ, СТАРОБІЛЬСЬКУ, ЩАСТІ.

Національна рада 12 травня ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов і оголошення конкурсу на мовлення з використанням вільних радіоканалів у Донецькій і Луганській областях. На конкурс буде виставлено 9 частот у Бахмуті, Костянтинівці, Краматорську, Покровську, Сартані, Кремінній, Старобільську, Щасті.

Зокрема, йдеться про такі частоти на Донеччині: 91,5 МГц у Бахмуті, 102,4 МГц у Костянтинівці, 87,5 МГц у Краматорську, 101,4 і 103,7 МГц у Покровську, 90 МГц у Сартані; і на Луганщині: 103,0 МГц у Кремінній, 102,6 у Старобільську, 104,4 МГц у Щасті.

Обсяг мовлення на усіх радіоканалах – 24 години на добу. Потужність передавачів – від 0,005 до 1,0 кВт.

Конкурсними умовами до програмної концепції мовлення передбачено вимоги щодо 30-відсоткової частки соціально важливих програм (інформаційних і соціально-політичних) для забезпечення інформаційних потреб громадян. Також дозволяється ретрансляція лише програм суспільного мовлення.

Оголошення про конкурс та конкурсні умови незабаром будуть опубліковані в газеті «Голос України».

Цей конкурс, за словами члена Національної ради Сергія Костинського, дасть можливість певній кількості команд, які нині працюють, наприклад, в інтернеті або ще тільки хочуть працювати, стати ліцензіатами Національної ради. Таким чином, з’являться нові місцеві радіостанції.