9 червня у Латвії зникнуть російські телеканали, але з’явиться «Дождь» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

9 червня у Латвії зникнуть російські телеканали, але з’явиться «Дождь»

Латвійський медіарегулятор заборонив розповсюджувати на території країни 80 російських телеканалів, повідомив у твітері голова NEPLP Іварс Аболіньш. Заборона почне діяти із 9 червня. Натомість того ж дня в ефірі з’явиться TV Rain («Дождь»), який стане латвійським каналом.

«Програми не зможуть транслюватися в Латвії, поки Росія не припинить агресію проти України і не звільнить Крим.  Після виконання цих заходів програми зможуть вільно повернутися до Латвії», – написав Іварс Аболіньш.

Повне вилучення з ефіру російських програм стало можливим внаслідок ухвалення Парламентом Латвії наприкінці травня останніх правок до Закону про електронні комунікації. Вони дають повноваження регуляторові на основі зваженої оцінки і відповідного моніторингу обмежувати контент, який становить загрозу для національної безпеки Латвії.

Крім того, NEPLP отримав право обмежувати розповсюдження аудіо- та аудіовізуальних програм і послуг на замовлення тих країн, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету чи національній незалежності іншої країни.

Зміни також передбачають, що телеканали країн, які не є членами Європейського Союзу, Європейської економічної зони, Організації Північноатлантичного договору чи Конвенції про транскордонне телебачення і загрожують територіальній цілісності, суверенітету чи національній незалежності іншої країни, більше не будуть доступними в Латвії.

Отже, Латвія заборонила показ останніх 80 російських телеканалів на своїй території, незважаючи на їхнє жанрове спрямування. Поступове втілення цього задуму відбувалося в країні, починаючи із березня цього року, однак представники російських медіа оскаржували рішення регулятора в суді. Останні законодавчі зміни дали змогу поставити крапку у цьому питанні і позбутися будь-якого російського контенту в ефірі.

Національна рада повністю підтримує рішення латвійського регулятора, яке стало можливим і  завдяки спільним консультаціям з українською стороною, та закликає до заборони всіх російських пропагандистських каналів і в інших країнах світу.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше