9 травня Україна святкуватиме День Європи - Указ Президента - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

9 травня Україна святкуватиме День Європи – Указ Президента

День Європи в Україні відтепер відзначатиметься 9 травня. Відповідний Указ № 266/2023 видав сьогодні Президент України. «Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, задля забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті» цей день відзначатиметься спільно з усіма країнами-членами Європейського Союзу.

День Європи є одним із символів Європейського Союзу, як і прапор та гімн ЄС. Його постановили святкувати у 1985 році на відзначення миру і єдності на континенті.

Нині свято відзначають 9 травня – у день, коли 1950 року була проголошена Декларація Шумана – міністра закордонних справ Франції, якого вважають одним із засновників ЄС, – про створення нової форми організації держав у Європі у вигляді «наднаціональної спільноти».

Святкуючи День Європи разом з європейським співтовариством, Україна тим самим підтверджує свою відданість ідеалам і цінностям демократії та обраному вектору руху до європейської спільноти країн. Боротьба, яку веде сьогодні Україна, – за утвердження свободи, незалежності, верховенства права, вільного вибору свого майбутнього серед європейських демократичних країн.

Указ Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи», за яким це свято відзначали у третю суботу травня, скасовано.

Також Президент запропонував установити в Україні 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. Відповідний законопроєкт він подав до Верховної Ради.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше