Аналогове телебачення збережеться на прикордонні з державою-агресором і в Донецькій та Луганській областях
У 16 населених пунктах Сумської, Харківської та Чернігівської областей збережеться аналогове мовлення, оскільки ця територія є прикордонною з країною-агресором. Повністю збережеться аналогове мовлення і в Донецькій та Луганській областях. Дані про програми, які залишаться доступними глядачам, і передавачі, що далі працюватимуть, оприлюднив під час прес-конференції 27 серпня член Національної ради Сергій Костинський.
Так, у Сумській області транслюватимуться в ефірі 18 телеканалів, у Харківській – 20, Чернігівській – 15. Передавачі працюватимуть у Чернігові, Корюківці, Холмах, Новгород-Сіверському, Шостці, Білопіллі, Сумах, Тростянці, Охтирці, Богодухові, Харкові, Великому Бурлаку, Колодязному, Дворічній, Куп’янську.
У Донецькій області збережеться мовлення 26 телеканалів, у Луганській – 14 телеканалів.
«Нам вдалося відновити роботу нашого телебачення, наскільки це можливо з використанням наявної інфраструктури, і розвиток цього напряму зараз відбувається… У співпраці з МІП ми будемо збільшувати кількість передавачів і кількість мовників, які працюють на підконтрольній території і мовлять на непідконтрольну уряду територію», – сказав Сергій Костинський.
Він також розповів, що у планах – розбудова нових веж. «Маємо впевненість, що найближчим часом додасться ще один населений пункт, звідки буде йти аналогове і цифрове мовлення на територію Донецької області», – повідомив він.
У Херсонській області далі працюватимуть 10 передавачів. Національна рада вже видала дозволи на тимчасове мовлення двом телеканалам, вони будуть мовити із Чонгара і Чаплинки. Таким чином, на півдні країни зберігається аналогове телебачення.
На інших територіях, які не перебувають під впливом держави-агресора чи впливом із окупованих територій, аналогу не буде, і це процес незворотний, підсумував Сергій Костинський.