Андрюс Тапінас зібрав 5 мільйонів євро для придбання Байрактара для України - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Андрюс Тапінас зібрав 5 мільйонів євро для придбання Байрактара для України

Відомий литовський телеведучий, засновник інтернет-телеканалу Laisvės TV Андрюс Тапінас за три дні зібрав 5 мільйонів євро для купівлі безпілотника Bayraktar TB2 для українських військових.

Момент, коли за три дні зібрали 5 мільйонів євро

Про кампанію зі збору коштів він оголосив 25 травня на своїй сторінці у Facebook. Тоді журналіст повідомив, що купівля безпілотника погоджена з міністерствами оборони Литви і Туреччини та виробником байрактарів.

До акції долучилося багато відомих людей. Ініціативу підтримали на своїх сторінках у соцмережах екс-президентка Литви Даля Грибаускайте, чинний глава держави Гітанас Науседа, прем’єр-міністр Інгріда Шимоніте, міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас та інші.

26 травня на підтримку ініціативи провели спеціальний ефір за участі литовських високопосадовців і посла України в Литві Петра Бешти. Він заявив, що це перший випадок в історії, коли звичайні люди збирають кошти на щось подібне.

Інфографіка “АрміяINFORM”

За словами автора ініціативи Андрюса Тапінаса, більшість внесків були від кількох до 500 євро. Кошти жертвували люди найрізноманітніших статків, роду занять, віку. Необхідну суму зібрали прямо під час прямого ефіру.

Національна рада внесла Андрюса Тапінаса та канал Laisvės TV до «Списку медіадрузів України» – це перелік ЗМІ та представників медіаспільнот країн, які допомагають Україні подолати ворога, що розв’язав війну в Україні. У Списку Національної ради вже 100 медіаорганізацій.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше