Апеляційний суд підтвердив неприпустимість для мовників показувати фільми за участі осіб, які створюють загрозу національній безпеці - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Апеляційний суд підтвердив неприпустимість для мовників показувати фільми за участі осіб, які створюють загрозу національній безпеці

Шостий апеляційний адміністративний суд своїм рішенням від 06.10.2020 у справі за позовом ПрАТ «Телеканал «Інтер» до Національної ради підтвердив правомірність застосування до мовника санкції «оголошення попередження» за показ фільмів, учасниками якого є персони, внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. У задоволенні позовних вимог ПрАТ «Телеканал «Інтер» відмовлено.

22.03.2018 за результатами позапланової перевірки Національна рада ухвалила рішення оголосити попередження телеканалу «Інтер» (мовлення в багатоканальній мережі МХ-1) через показ фільмів «Москва сльозам не вірить» та «Іронія долі, або З легкою парою!» за участі О. Табакова і В. Тализіної, які є в Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Національна рада визнала тоді порушення ліцензіатом абзацу 10 частини другої ст. 6 і п. «а» частини першої ст. 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Мовник це рішення регулятора оскаржив в Окружному адміністративному суді м. Києва і просив визнати його протиправним і скасувати. Своїм рішенням від 30.04.2020 у справі  № 826/5554/18 позов Приватного акціонерного товариства «Телеканал «Інтер» суд задовольнив повністю.

Однак це рішення було оскаржено Національною радою у Шостому апеляційному адміністративному суді. За результатами розгляду справи постановою суду від 06.10.2020 апеляційні скарги Національної ради і Максима Ковбика задоволені, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.04.2020 скасоване. Суд ухвалив нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог ПрАТ «Телеканал «Інтер»  відмовив.

Шостий апеляційний адміністративний суд вказав, що абз. 10 частини другої  ст. 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» є нормою прямої дії, яка прямо забороняє телерадіоорганізаціям трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, віднесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, а також, що ця норма не містить часових обмежень щодо дати виготовлення фільму, зокрема до 1991 року чи після, з метою недопущення їх трансляції. Порушення цієї норми законодавства  про телебачення і радіомовлення передбачає застосування Національною радою відповідних санкцій до телерадіоорганізацій.

Такого самого  висновку Шостий апеляційний адміністративний суд дійшов 04.08.2020 під час розгляду апеляційної скарги Національної ради у справі № 826/12423/18 за позовом ТОВ «Віа Медіа» до Національної ради про визнання протиправним і скасування рішення від 17.05.2018 № 661, яким також було застосовано санкцію «оголошення попередження» за порушення аналогічних вимог закону.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше