Армянськ засвідчив, що кримчани більше довіряють українським медіа — Костинський - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Армянськ засвідчив, що кримчани більше довіряють українським медіа — Костинський

Член Нацради також виступає за стовідсоткове українське мовлення на окупований Крим і Донбас

Жителі Криму більше довіряють українським медіа, ніж місцевій російській пропаганді у висвітленні подій на окупованому півострові, особливо якщо йдеться про якісь надзвичайні події. Зокрема, це засвідчила ситуація з екологічними проблемами в Армянську, коли на фоні замовчування проблем місцевими ЗМІ, кримчани почали шукати правду про те, що відбувається, в українській пресі та ефірах.

Таку думку висловив член Нацради України з телерадіомовлення Сергій Костинський, відповідаючи на запитання кореспондента QHA щодо українського мовлення на окуповані території.

— Я зараз слідкую за тим, як висвітлюється ситуація в Армянську, там відбувається трагедія, на жаль. Але у соцмережах люди починають обговорювати «а що кажуть українські медіа?» Сьогодні українські медіа дуже контраверсійні, в них багато різних думок, але зі спілкування у соцмережах видно, що люди більше довіряють українським медіа, українським телеканалам, українським радіостанціям у висвітленні подій в Криму, ніж місцевим пропагандистським телеканалам.

Говорячи про мовлення на окуповані території українських телерадіостанцій, зокрема на Крим, Сергій Костинський нагадав, що з жовтня мовні квоти українського контенту збільшуються і відповідно до норм закону регіональні радіостанції зараз дають не менше 55% україномовних передач, а з жовтня даватимуть не менше 60%. Також не менше 60% україномовного контенту зобов’язані давати регіональні, і не менше 75% — загальнонаціональні телеканали.

Сергій Костинський підкреслив, що на його особисту думку, мовлення на тимчасово окуповані території Криму і Донбасу має стати на 100% українським, оскільки там живуть громадяни України.

— Моя особиста позиція — 100% має бути українська мова на окупованих територіях. Там живуть наші громадяни, вони прекрасно розуміють українську і ми маємо позначати наш ефір українською мовою. Тому що, якщо людина підтримує Російську Федерацію, то якою б мовою ти до неї не звертався, вона буде орієнтуватися на російські медіа. Але ті люди, які сумніваються, або тим більше, люди, які підтримують українську державу і повернення території, де вона проживає під контроль українського уряду, то для таких людей це не є проблемою (розуміння мови), і більше того, вона орієнтується на мовлення українською державною мовою.

Джерело QHA (Агентство “Кримські Новини”)

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше