«ATR» уникнув позапланової перевірки через позицію «ІСТV»

24.03.2016

Національна рада на засіданні 24 березня розглянула ситуацію щодо трансляції фільмів «Залягти на дно в Брюге» і «Повелитель бурі» телеканалом «ATR», виключними правами на використання яких володіє телеканал «ІСТV».

До регуляторного органу звернулося ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (логотип «ІСТV»), м. Київ, з інформацією про те, що в ефірі ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» (логотип «АTR T»), м. Київ, 25 січня демонструвався фільм «Залягти на дно в Брюге» («InBruges»), а 3 лютого – фільм «Повелитель бурі» (Thehurtlocker») без наявності державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільму. Це є ознакою порушення компанією вимог пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». За інформацією телеканалу «ІСТV», саме цей мовник має виключні майнові права на використання цих фільмів шляхом їх публічного сповіщення, включаючи передачу за допомогою супутника на території України.

Представник компанії «АTR» під час розгляду питання повідомив, що з квітня минулого року «Атлант-СВ» мовить з Києва, тому що в Криму повністю заблоковано телеканали «АTR», «Lale», радіостанції «Мейдан» і «Лідер». Він зауважив, що «зараз ми не маємо можливості потрапити в базу, взяти документи і обґрунтувати все, що ми робимо. Можливо, були якісь непорозуміння, але, я думаю, що цього не повториться».

Директор-президент телеканалу «ІСТV» Олександр Богуцький, присутній на засіданні Національної ради повідомив, що в нього відбулася розмова з керівником «АTR» і той запевнив, що це був поодинокий випадок, який важко чим пояснити. Тому, зважаючи на всі обставини, не варто призначати позапланову перевірку «Атлант-СВ».


Врахувавши позицію телеканалу «ІСТV», Національна рада ухвалила рішення взяти до відома інформацію щодо зазначеної ситуації. Також регулятор звернув увагу ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» на неприпустимість таких порушень у подальшому.