Австралія працює над оновленням медійного законодавства - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Австралія працює над оновленням медійного законодавства

У рамках медійної реформи в Австралії розглядають потребу регулювання онлайн-послуги, діяльності соцмереж і цифрових платформ. Наразі уряд країни запрошує представників медіаіндустрії взяти участь в обговоренні пропозицій про оновлення визначення, що є послугою мовлення.

Швидкі технологічні зміни розширили обсяг медіаконтенту, доступного для громадян Австралії і користувачів, які останніми роками все більше споживають онлайн-послуги. Однак нормативно-правова база Австралії не встигає за такими змінами. Це обумовлено невідповідністю щодо результатів регулювання для індустрії та користувачів, особливо коли йдеться про забезпечення належних гарантій і захисту. Саме тому Уряд Австралії вирішив ініціювати процедуру консультації в рамках широкої Програми модернізації регулювання медіа. Загальна мета Програми полягає у створенні нормативно-правової бази, яка забезпечить послідовність регулювання аудіовізуальних та аудіопослуг, мова йде як про телебачення і радіомовлення, так і про вироблення гнучкого підходу для адаптації до нових технологій, що постійно з’являються.

Цілі політики у сфері медіа залишаються обґрунтованими, але механізми їх підтримки не відповідають заявленій меті

 Цілі політики у сфері медіа закріплені у Законі про послуги мовлення (1992; BSA) і включають з-поміж іншого:

  • надання австралійського контенту;
  • наявність різноманітності обсягу послуг;
  • представлення новин та локального контенту;
  • захист неповнолітніх від шкідливого контенту;
  • дотримання стандартів індустрії.

Такі цілі політики у сфері медіа залишаються актуальними у сучасну цифрову еру, однак механізми для їх досягнення стають застарілими і неефективними. Зокрема, є пробіли щодо надання онлайн-послуг, послуг на замовлення у нормативно-правовій базі Австралії. Саме на таких послугах концентрує увагу консультативний документ. Він запитує думку щодо зміни теперішнього визначення «послуги мовлення». Визначення «послуга мовлення» (2019) не охоплює у сфері регулювання онлайн-послуги, діяльність соцмереж і цифрових платформ. Термін дії такого визначення завершується 18 вересня 2022 року.

У Консультаційному документі містяться пропозиції щодо оновлення визначення на певний період і прохання висловити ідеї щодо часових параметрів правомірності нового поняття. Окрім того, в документі проаналізовано наслідки закінчення терміну дії чинного визначення і пропонується надати коментарі щодо можливих наслідків та проблем.

Рішення про перегляд чинного визначення не буде ухвалюватися ізольовано, оскільки так неможливо буде усунути основні диспропорції, наявні в чинній нормативно-правовій базі. Такі вагомі питання будуть вирішуватися в рамках Програми системної регуляторної реформи та модернізації.

Австралійська аудиторія очікує, що медіаконтент, який вона споживає, буде поширюватися з урахуванням основоположних гарантій, які відображатимуть стандарти медіаіндустрії, коли провайдери послуг володіють достатніми механізмами для протидії і зменшення рівня потенційної шкоди (особливо щодо уразливих груп, таких як діти), та для подання скарг і розв’язання проблем. Також аудиторія Австралії сподівається, що аудіо- та аудіовізуальні медіапослуги, які надаються через Інтернет, будуть підпорядковані певним правилам і зобов’язанням.

Стосовно очікувань медіаіндустрії, то медіасуб’єкти повинні розуміти, що модернізовані регуляторні правила будуть просувати відкриту і чесну конкуренцію, створюючи таким чином рівні умови для всіх.

Процедура консультацій чинного визначення «послуги мовлення» – проміжний крок до просування послідовної та прогресивної регуляторної політики.

Подальші кроки:

  1. Уряд розгляне думки, отримані в рамках консультацій щодо оновлення чинного визначення. Буде ухвалено рішення про те, чи потрібно ухвалювати новий документ до закінчення терміну дії чинного визначення (18 вересня 2022 року), з метою забезпечення чіткості правил для всіх зацікавлених сторін.
  2. Уряд продовжить роботу з виконання своїх передвиборчих обіцянок у рамках пріоритетності регулювання діяльності медіа.
  3. Найближчим часом Уряд планує продовжити роботу з упровадження більш широкої Програми реформ із залученням усіх зацікавлених сторін.
Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше