Австралія запровадила нові санкції проти російських пропагандистів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Австралія запровадила нові санкції проти російських пропагандистів

Уряд Австралії запровадив нові санкції проти осіб російської медіаіндустрії, які підтримують і виправдовують військове вторгнення рф в Україну, а також осіб, що поширюють дезінформацію. Таку інформацію оприлюднило на своєму сайті Міністерство закордонних справ Австралії. Серед них – Дмитрій Кісельов, Олексій Ніколов, Сергій Брильов, а також депутат українського парламенту Тарас Козак і екснардеп Ілля Кива.

До розширеного санкційного списку внесено 11 осіб і 12 організацій. Нові санкції базуються на заходах, вжитих  проти 32 пропагандистів у березні цього року, за поширення російської пропаганди і дезінформації. Цього разу за поширення брехливих наративів російського уряду під обмеження потрапили і особи російської медіаіндустрії.

До зведеного списку санкційованих осіб внесели:

 • Тараса Козака, медіавласника, народного депутата України;
 • Дмитра Кисельова, пропагандиста і гендиректора інформагентства «Росія сьогодні»;
 • Олексія Ніколова, гендиректора «RT»;
 • Сергія Брильова, журналіста і ведучого Всеросійської державної телевізійної та радіомовної компанії;
 • Олександра Жарова, гендиректора холдингу «Газпром-Медіа»;
 • Михайла Леонтьєва, телеведучого «Перший канал»;
 • Євгена Піддубного, Олександра Коца та Дмитра Стешина, журналістів, військових кореспондентів;
 • Михайла Якушева, генерального директора аналітичного центру «Кахетон».

Російський уряд веде широкомасштабну дезінформаційну кампанію як всередині росії, так і за її межами. Президент путін атакував свободу слова в росії, щоби не поширювалася правда про війну росії проти України і страшні воєнні злочини, а також щоб завдати шкоди репутації України та її міжнародних прихильників, йдеться в повідомленні МЗС Австралії.

Адресні санкції торкнуться і пов’язаних із російськими спецслужбами організацій, зокрема і «фабрики тролів», які генерують і поширюють дезінформацію в інтернеті.

 Приватна армія президента путіна, як де-факто називають військову компанію «Вагнер», також опинилася у новому санкційному списку.

За підтримку вторгнення рф на територію України до списку внесено:

 • Олександра Чупряна – виконувача обов’язків міністра надзвичайних ситуацій рф;
 • Сергія Корольова – першого заступника директора Федеральної служби безпеки (ФСБ) росії;
 • Миколу Богдановського – першого заступника начальника Генерального штабу збройних сил рф;
 • Іллю Киву – колишнього проросійського депутата українського парламенту.

Зазнали обмежень і білоруські оборонні підприємства, що виробляють техніку для російських окупантів. Йдеться, зокрема, про «Промислово-комерційне приватне унітарне підприємство «Мінотор-Сервіс»» і ВАТ «КБ РЛС Холдингу радіолокаційних систем».

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Австралією загалом було запроваджено санкції проти 827 фізичних і 62 юридичних осіб.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше