Бахмутівську вежу на Луганщині відкрито

22.08.2017

Голова Національної ради Юрій Артеменко 22 серпня взяв участь у відкритті Президентом України телевізійної вежі у с. Бахмутівці Новоайдарського району Луганської області. Українське мовлення стало доступним на підконтрольній території Луганщини до лінії розмежування.

Під час відкриття вежі Президент України Петро Порошенко подякував урядовцям, народним депутатам й усім, чиїми зусиллями було зведено вежу і запущено мовлення вітчизняних телерадіокомпаній, і висловив своє ключове побажання – не зупинятися на досягнутому. Він дав доручення забезпечити достатньо потужностей для того, щоби всі охочі українські мовники мали змогу транслювати свої програми із бахмутівської вежі.

У рамках реалізації запуску мовлення із Бахмутівської вежі Національна рада надала дозволи на тимчасове мовлення низці телевізійних каналів і радіостанцій. Так, від сьогодні доступними є 4 FM-радіостанції – «Українське радіо», «Країна ФМ», «Пульс», «Русское радио», 2 телеканали у аналоговому стандарті – «UA:ПЕРШИЙ», «ЛОТ», 4 програми у цифровому форматі DVB-T2, на 40 телевізійному каналі – «ЛОТ», «5 канал», «ПРЯМИЙ», «ПРАВДАТУТ». Також 8 цифрових вітчизняних телеканалів багатоканальної телемережі МХ-1 наявні у цифровому мультиплексі ТОВ «Зеонбуд» на 34 ТВК.

Представник Національної ради в Луганській області Володимир Горобець сьогодні під час відкриття вежі перебував у м. Щасті і переконався в тому, що сигнал українських теле- і радіоканалів досягає лінії розмежування, й охочі можуть його приймати без перешкод.

Голова Луганської облдержадміністрації Юрій Гарбуз повідомив, що радіус дії встановлених передавачів становить 60 км, що дасть змогу забезпечити українським телерадіомовленням тимчасово окуповані населені пункти Станично-Луганського, Попаснянського районів, міста Луганськ, Голубівку, Кадіївку, Алчевськ, Брянку, Первомайськ, Слов’яносербський, частково Перевальський та Лутугинський райони.

Висота Бахмутівської вежі становить 134 метри. Завдяки введенню її в експлуатацію аудиторія українських телеканалів та радіостанцій у цьому прифронтовому регіоні зросла до 85 – 90 тис. людей. Наполовину збільшилося охоплення сигналом українських радіостанцій, більше ніж у чотири рази – охоплення сигналом аналогового телебачення.

Фото з сайту Луганської ОДА