Блогера Анатолія Шарія затримано в Іспанії і буде екстрадовано до України - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Блогера Анатолія Шарія затримано в Іспанії і буде екстрадовано до України

Анатолія Шарія, відомого своєю проросійською позицією і брехливими маніпулятивними твердженнями щодо України блогера, 4 травня було затримано в Іспанії, повідомила Служба безпеки України. Це стало можливим завдяки діям українських правоохоронців – СБУ і Офісу Генерального прокурора – та співпраці з міжнародними партнерами.

В Україні Анатолія Шарія підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених статтею 111  Кримінального кодексу України (державна зрада) і статтею 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Як повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» представник президента у Конституційному суді, член комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, буде започаткована процедура екстрадиції Анатолія Шарія до України. «Він постане перед українським судом і буде нести відповідальність за українськими законами», – сказав представник президента.

Водночас він зауважив, що цілком очевидним є те, що адвокати А. Шарія оскаржуватимуть звинувачення, а тому процедура екстрадиції навряд чи відбудеться надто швидко. Однак він зауважив, що не має сумнівів щодо того, що блогера передадуть Україні і тут він потрапить у руки правосуддя.

На переконання слідчих СБУ, Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що він діяв на замовлення іноземних структур, повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко. За його словами, експертними дослідженнями було встановлено, що в інтерв’ю і виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Слідчо-оперативні заходи для того, щоб притягти Анатолія Шарія до відповідальності, тривають.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше