Болгарське національне радіо цікавиться можливістю мовити в Україні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Болгарське національне радіо цікавиться можливістю мовити в Україні

 


20 січня в Національній раді відбулася зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Болгарії в Україні Красіміром Мінчєвим, генеральним директором Болгарського національного радіо Радославом Янкуловим і представниками юридичного та технічного департаментів цієї радіокомпанії з питань можливої організації її мовлення в Україні.


 



 


Як пояснив пан Посол, метою реалізації задуму є прагнення країни забезпечити болгарську діаспору в Україні передачами рідною мовою. «Думаю, цей проект буде корисним для обох країн», – зазначив він. Насамперед гостей цікавило радіомовлення в Одеській області, оскільки саме там компактно проживають болгари. За словами члена Наглядової ради Болгарського національного радіо Христіна Стріжлєва, ця державна радіокомпанія хотіла б організувати 24-годинне мовлення в Україні. Виготовлені в Болгарії передачі через супутник доставлялися б для поширення мережею в Україні.


 



 


Член Національної ради Олег Черниш розповів гостям про особливості ліцензування телерадіокомпаній в нашій державі, конкурсний підхід до розподілу вільного радіочастотного ресурсу тощо. Він зауважив на інших можливих способах організації мовлення, зокрема з використанням Інтернету.


 


Під час зустрічі обговорено законодавчу базу  і технічні аспекти для організації мовлення Болгарського національного радіо в Україні. Зокрема, представники апарату Національної ради повідомили про обмеження, які містить вітчизняне законодавство, щодо іноземної власності телерадіоорганізацій і прозорість структури власності. Говорили і про можливість співпраці з телерадіоорганізаціями, які вже працюють на українському медіа-ринку, шляхом спільного виробництва продукту або ж передачі його для розповсюдження в місцевих мережах.


 



 


Домовлено, що сторони обміняються  необхідною нормативною інформацією для подальшого вивчення цього питання.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше