Боротьба із російською пропагандою у світі посилюється - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Боротьба із російською пропагандою у світі посилюється

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» 15 вересня говорила про відновлення українського мовлення на деокупованих територіях, російську пропаганду, міжнародну співпрацю, зокрема, про досвід молдавського регулятора щодо боротьби з кремлівською дезінформацією і маніпуляціями.

  • Телерадіомовники за ці пів року продемонстрували найвищі зразки громадянської і професійної мужності. Разом із українськими військами на деокупаційні території заходить і українське мовлення, там уже відновили роботу 27 телерадіокомпаній. З’явилися «Єдині новини», відновили трансляцію Суспільний мовник, «ІСТV», «1+1», «СТБ», «УНІАН». 6 вересня в Харкові розпочала мовлення «Армія FM».
  • Національна рада постійно стежить за діями й діяльністю місцевих медіа, здійснює виїзні моніторинги. Окупаційна влада та їх медіа залякують людей в окупації. Люди, які чують такі залякування, навпаки, мають вірити українській державі і нашим ЗМІ.
  • Медіарегулятор відстежує колабораціонізм у медіа, на жаль, такі приклади є. Ці всі люди, які добровільно служать ворогу, мають розуміти, що за це прийдеться відповідати.
  • Кожна країна обирає шлях, як їй протистояти пропаганді. Європейські країни вимикають російські програми. Ось і в Молдові набув чинності закон про боротьбу з дезінформацією і пропагандою, де передбачено покарання за їх поширення, та юридично визначено термін «дезінформація». Україна також має запровадити такий досвід.

Докладніше про це слухайте тут:

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше