Британський таблоїд «The Sun» назвав випуски передачі «Стосується кожного» про 12-річну маму із Львівщини «телевізійною ганьбою» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Британський таблоїд «The Sun» назвав випуски передачі «Стосується кожного» про 12-річну маму із Львівщини «телевізійною ганьбою»

Історія, розказана в ток-шоу телеканалу «Інтер» «Стосується кожного» про дівчинку, яка  у 12 років стала матір’ю, привернула увагу британського журналіста Вілла Стеварта, який свою статтю у виданні «The Sun» промаркував як «телевізійна ганьба». 

Видання переповідає сюжет програми і описує реакцію на неї медіарегулятора та громадськості. Зокрема повідомляється, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу стосовно дотримання ним вітчизняного законодавства щодо захисту дітей і підлітків. Також порушенням прав дитини занепокоєний «Медійний watchdog “Детектор медіа”, який події, про які йшла мова у студії, назвав інцестом. «Фактично, розбещення неповнолітньої дитини, про яке йшла мова в студії… скоріш за все буде інцестом. Іншими словами, злочин, про який йшла мова, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років», – цитує він український інтернет-ресурс.

У своїй статті журналіст наводить критичні думки оглядачів  і глядачів. Так, один із них каже: «Вони не повинні були змушувати дівчинку розповідати свою історію всьому світу. Дівчинка отримала стільки травм і все це заради рейтингу». Інший критик-глядач заявив: «Це нагадує жорстоке середньовічне катування, в той час коли дівчинка ні в чому невинна».

Також наводяться коментарі психолога й ведучого передачі, подається реакція поліції, яка взялася провести незалежні ДНК-тести.

Видання «The Sun», яке широко відоме завдяки публікаціям про життя зірок, в тому числі досить скандальним і провакаційним, та індустрію розваг, публікуючи кадри із програми, затушувало обличчя неповнолітньої матері.

Як відомо, 19 жовтня Національна рада на звернення Уповноваженого Верховної ради України з прав людини і «Детектора медіа» призначила позапланову перевірку телеканалу «Інтер».

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше