Буде створено ще один мультиплекс на 5 каналів для мовлення в Криму, — Костинський - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Буде створено ще один мультиплекс на 5 каналів для мовлення в Криму, — Костинський

Цього разу в конкурсі візьме участь і кримськотатарський телеканал ATR

Про це в ефірі програми Ранкова Хвиля на Громадському радіо повідомив представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський. Також він нагадав умови, за якими обирались канала для першого мультиплексу.

«На конкурс виставлялося 5 місць в мультиплексі регіональному Чонгарському. Брали участь сім телеканалів і для топ-менеджерів, з якими я потім спілкувався, для них це була принципова патріотична позиція. Умови конкурсу: наявність соціально-важливих інформаційних передач. Перемогли в конкурсі: Чорноморська телерадіокомпанія, яка виїхала з Криму, і, до речі, вона першою постраждала. Окупанти виключили цей канал першим, а потім довго створювали їм проблеми. Другий канал — UAКрим, це відновлений суспільний мовник. Колись це була ДТРК Крим. Наступний — «5 канал», ICTV і телеканал «Прямий», який подався і який переоформив ліцензію і сьогодні це — інформаційний канал. Вони обіцяють 24 серпня запуститися», — розповів представник Нацради Сергій Костинський.

«Ми переоформили ліцензію ATR, до речі, і ми закріпили їх статус інформаційно-просвітницького телеканалу. На сьогодні ATR не подавався на цей конкурс. Не можу сказати з яких причин, але я спілкувався з власником телеканалу. Скоро ми отримаємо висновок на ще один канал, тобто частоту. Створимо ще один мультиплекс. Там буде теж 5 програм і оголосимо ще один конкурс, щоб з Чонгару мовило в ефірі не 5, а вже 10 українських телеканалів. Я вже отримав підтвердження від Рефата Чубарова і від Ленура Іслямова, що в конкурсі на другий мультиплекс ATR точно братиме участь», — повідомив Костинський.

Він зазначив, що за два роки в Україні було побудовано три вежі.

«Минулої п’ятниці завершився монтаж вежі в Бахмутівці Луганської області, а Чонгарська вежа побудована практично на адміністративному кордоні з Кримом. Тому її робота на території України надзвичайно ефективна. Наприклад, в зоні АТ О на такі дистанції до лінії розмежування побудувати неможливо. Бойовики таку інфраструктуру розстрілюють і взагалі дуже небезпечно там працювати», — зазначив Костинський.

За його словами, Нацрада постійно заміряє на яку відстань добиває сигнал з Чонгарської вежі. Найефективніше зараз працює перший канал Українського радіо — його чути в Сімферопольському районі.

 

Джерело “Громадське радіо

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше