CDMSI оприлюднив дослідження щодо тиску на журналістів
Секретаріат Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства повідомив, що на сайті Ради Європи оприлюднено дослідження «Журналісти під тиском».
До участі у проведенні цього дослідження було залучено близько тисячі журналістів та інших виробників новин із 47 держав-членів Ради Європи і Білорусі (з них 11% – представники українських ЗМІ).
Мета дослідження – висвітлити питання впливу на поведінку журналістів. Розглядалися різні форми насильства стосовно журналістів, кількість яких за останнє десятиліття значно зросла. Це – традиційні фізичні напади, залякування і переслідування, цілеспрямоване стеження, а також нові тактичні прийоми, які застосовуються, щоб змусити викривачів мовчати. Нині поряд із безкарністю злочинців однією з найсерйозніших проблем щодо гарантування свободи слова є необґрунтований вплив і тиск на журналістів, а відповідно і самоцензура.
Результати дослідження представлені у кількісних показниках щодо невиправданого впливу, залякування і як це пов’язано з подальшою самоцензурою. Ці вражаючі результати підтверджують нагальну необхідність для країн-членів повною мірою виконувати Рекомендацію РЄ CM/Rec (2016)4 про захист журналістики і безпеку журналістів та інших суб’єктів ЗМІ, яка є істотним і надійним інструментом для стратегічного планування у цій сфері, щоб гарантувати свободу висловлювань.
Із текстом досліджень і прес-релізом Ради Європи можна ознайомитися за посиланнями:
https://rm.coe.int/CoERMPublicCommonSearchServices/DisplayDCTMContent?documentId=090000168070ad5d