CDMSI відзначив ефективність України у популяризації рекомендацій Ради Європи

29.11.2018

Керівний Комітет Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) 29 листопада під час пленарної сесії, присвяченої імплементації стандартів Ради Європи, відзначив  ефективність України серед країн-членів РЄ у популяризації рекомендацій та інших важливих установчих документів та методик, які стосуються зміцнення інформаційного суспільства та медіа-середовища. Із доповіддю про цю роботу під час 15-го засідання Комітету виступила перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

Вона розповіла, що робота із перекладу українською мовою та поширення рекомендацій Ради Європи була розпочата у 2014 році і провадилася для підвищення обізнаності зацікавлених сторін щодо того, як посилити свої спроможності та вдосконалити законодавчу базу, для зміцнення інформаційного суспільства в Україні.

Усі документи, підготовлені за цей час, є доступними на сайті Національної ради. Також вони  були поширені серед виконавчих і законодавчих органів та інших інституцій, чиї компетенції стосуються передбачених у рекомендаціях аспектів. У питаннях, що стосуються їх діяльності, вони використовують надані їм матеріали в розробці своїх документів, методик, законодавчих новел. Ці державні органи та установи своєю чергою розширили підтримку цих інструментів стандартизації. Українські переклади рекомендацій були опубліковані на веб-сайтах багатьох одержувачів, поширені в соціальних мережах, що істотно розширило охоплення цільової аудиторії.

Наприклад, Інститут модернізації змісту освіти (державна наукова установа  Міністерства освіти і науки України) поширив Рекомендацію щодо дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі на своїй сторінці у Facebook. Там її переглянули понад 8000 осіб і нею поділилися більше як 250 разів.

Під час свого виступу Ольга Герасим’юк розповіла про те, що, спираючись на документи Ради Європи, Національна рада ініціювала саморегулівну діяльність провідних медіа-груп із питань захисту прав дітей у медіа. У минулі роки були підписані два саморегулівних акти: щодо захисту дітей, які зазнали сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва та висвітлення ЗМІ питань, пов’язаних із самогубством. Нині завершується процес погодження і підписання акта щодо теми участі дітей у збройних конфліктах. Наступний документ має стосуватися питань, пов’язаних із насильством, і включати положення Рекомендації CM/Rec (2018) 7 Ради Європи щодо захисту прав дітей.

Ольга Герасим’юк зауважила на тому, що українські переклади актів Ради Європи нині розміщені і на її веб-сайті. І це велика шана для України, що її державна мова є в законодавчому просторі веб-сайту Ради Європи. Вона також запевнила, що Україна й надалі має намір розробляти закони й політики, пов’язані з інформаційним суспільством, відкрито, забезпечуючи участь усіх зацікавлених сторін, у тому числі приватного сектору, громадянського суспільства, академічних і технічних спільнот.


Перейти до вмісту