CDMSI визначила найголовніші теми і напрями удосконалення стандартів у сфері свободи слова – Ольга Герасим‘юк в ефірі «Українського радіо» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

CDMSI визначила найголовніші теми і напрями удосконалення стандартів у сфері свободи слова – Ольга Герасим‘юк в ефірі «Українського радіо»

Про найважливіші аспекти засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), що тривало у Страсбурзі 1-2 червня, та настрої і плани, які озвучували доповідачі й учасники, повідомила слухачам «Українського радіо» голова Національної ради Ольга Герасим’юк.

Після того, як росію виставили з Ради Європи, всі структури РЄ розпочинають перегляд документів, що ухвалювалися (або ж взагалі відкладалися) під впливом росіян та їх прибічників.

Вперше в історії європейці йдуть на кроки щодо блокування окремих медіа, адже принцип вільного вираження думок є засадничим для вільної демократичної Європи.

Однак, зважаючи на агресію рф проти України, європейці краще зрозуміли, що кремлівська пропаганда – це також зброя і з нею треба боротися. Саме тому, окрім двох російських мовників щодо яких уже є заборона – RT і Sputnik, у шостому пакеті санкцій опинилися ще три російські канали – Rossiya 24, TV Center International, RTR Planeta.

Національна рада докладає максимум зусиль, щоб обмеження щодо поширення російської брехні стосувалося також і супутникових платформ.

Є і складніша історія – щодо регулювання інтернету, адже він існує без кордонів, але треба реагувати на випадки дискримінації, сексуальних злочинів, булінгу, терористичних закликів тощо.  Технології не стоять на місці, вже існує метаверсія інтернету – це той самий інтернет, який має можливість впливати на відчуття.  У Комітеті готові працювати далі над питаннями регулювання у сфері новітніх технологій та обмежень щодо небезпечного контенту.

Упродовж багатьох років Росія заважала ухвалювати документи, щодо регулювання у кібер-просторі, бо для них звичною практикою було зламування сайтів, розміщення  рухомого рядка із спотвореною інформацією на екранах, ботоферми та інші методи впливу на аудиторію. Насправді вона ніколи не розуміла цінностей свободи слова і навіть не ратифікувала конвенцію, що передбачає дотримання вироблених європейським співтовариством правил.  І тепер робота над  розробкою нових стандартів починається без росіян.

Важливо наголосити, що, на жаль, 140 мільйонів росіян роками позбавлені можливості отримувати достовірну інформацію, тому вони вимушені жити у вигаданому світі, у цій ідеології виховані цілі покоління. Щоби відбулися якісь зміни мають пройти роки.

Україну в цьому контексті найбільше турбує, щоб ця ідеологія та зомбування населення якомога менше зачепило українських людей. Тому всіма можливими способами треба поширювати правдиву інформацію про всі події, що відбуваються в Україні і світі для громадян, які тимчасово опинилися в окупації. Роль «Українського радіо» й інших українських медійних ресурсів у цьому процесі дуже велика.

Україна  упродовж останніх років постійно співпрацювала із колегами у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства, тепер її роль у роботі над усіма документами, в обговоренні найактуальніших питань повинна стати більш активною і продуктивною.

Докладніше слухайте тут

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше