Через карантин мовники далі вдаються до вимушених змін у мовленні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Через карантин мовники далі вдаються до вимушених змін у мовленні

У зв’язку із запровадженням карантинних заходів в Україні, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, телеканали «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ», «2+2 S-ТЕТ», «УНІАН», «2+2 Миколаїв», «2+2 ТБ-СТИМУЛ» та радіостанція «Радіо Один» звернулися до Національної ради щодо тимчасового відступу від умов ліцензії на мовлення. Вивчивши запропоновані мовниками зміни, члени Національної ради на засіданні 12 листопада визнали їх допустимими та дозволили відступити від заявлених умов ліцензії до часу завершення карантинних обмежень.

Чотирьом телеканалам з метою скорочення витрат на телекомунікаційні послуги дозволено зменшити потужність передавачів:

  • з 0,1 кВт до 0,05 кВт – телеканалу «2+2 S-ТЕТ» (ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «S-ТЕТ», м. Київ) на 5 ТВК у м. Харкові;
  • з 5,0 кВт до 2,5 кВт – телеканалу «УНІАН» (ТОВ «ГРАВІС», м. Київ) на 35 ТВК у м. Києві;
  • з 1,0 кВт до 0,5 кВт – телеканалу «2+2 Миколаїв» (ТОВ «ТАК ТВ+», м. Київ) на 37 ТВК у м. Миколаєві;
  • з 0,1 кВт до 0,05 кВт – телеканалу «2+2 ТБ-СТИМУЛ» (ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ТБ СТИМУЛ», м. Київ) на 31 ТВК у м. Кропивницькому.

З огляду на суттєві обмеження фінансової можливості в частині оплати зобов’язань супутниковий телеканал «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» (ТОВ «ТАЙМ МЕДІА», м. Київ) отримав дозвіл на внесення змін у докладні характеристики каналу мовлення. Таким чином, ліцензіат тимчасово вилучить два супутникові ретранслятори. На час карантину телеканал «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» мовитиме тільки з одного супутника – «ASTRA 4A» (оператор супутникового ретранслятора – «SES ASTRA AB» (Швеція), частота прийому – 11747 МГц. Територія розповсюдження програм – Україна та інші країни в межах зони впевненого прийому сигналу супутникового ретранслятора).

Радіостанції «Радіо Один» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Українське музичне мовлення», м. Київ) затверджено зміни до програмної концепції, передбачені додатком 4 до її ліцензії. Мовник внесе коригування в розподіл програмного наповнення, що становить не менше ніж 65% загального обсягу мовлення.

Після завершення карантинних та інших обмежувальних заходів в Україні Національна рада зобов’язала ліцензіатів відновити дотримання умов ліцензії у всьому обсязі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше