Через невиконання обов’язкової мовної квоти регіональному телеканалу «СТС» призначено перевірку

12.07.2018

11 липня на засіданні Національна рада відреагувала на зафіксовані в діяльності ТОВ «Телекомпанія СТС», м. Суми (логотип «СТС») ознаки порушення вимог закону та призначила компанії позапланову виїзну перевірку. 

Під час проведення тижневого моніторингу мовлення ТОВ «Телекомпанія СТС»  регулятор з’ясував, що з 19 по 25 березня у проміжках часу між 07:00 та 18:00 в ефірі телеканалу «СТС» тривалість передач, виконаних державною мовою, становила лише 56,1%.  У той час як відповідно до вимог чинного законодавства загальний тижневий обсяг мовлення місцевих телерадіокомпаній має становити не менше 60% у кожному проміжку часу між 07:00 та 18:00 і між 18:00 та 22:00.

 З метою перевірки ТОВ «Телекомпанія СТС» на дотримання вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регулятор проведе позапланову виїзну перевірку діяльності компанії.

Національна рада наголошує, що всі ліцензіати у своєму мовленні мають дотримуватися обов’язкової частки ведення передач та фільмів державною мовою, відсоток якої встановлюються Законом України.

Довідково: з 13 жовтня 2017 року по 13 жовтня 2018 року діють окремі вимоги перехідного періоду, згідно з якими до частки передач та фільмів, виконаних державною мовою, зараховуються:

  • передачі та фільми власного виробництва та національний аудіовізуальний продукт;
  • передачі та фільми, які повністю озвучено чи дубльовано державною мовою
  • передачі, ведення яких здійснювалося державною мовою.