Через трансляцію політичної реклами телеканалу «NewsOne» оголошено попередження - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Через трансляцію політичної реклами телеканалу «NewsOne» оголошено попередження

Національна рада оголосила попередження ТОВ «Новини 24 години» (логотип «NewsOne») через трансляцію реклами однієї з політичних партій». Відповідне рішення регулятор ухвалив на своєму засіданні 24 листопада.

 Моніторинг супутникового мовлення «NewsOne» у період з 5 по 11 серпня 2016 року зафіксував у часовому проміжку з 17:00 до 23:00 вихід політичної реклами партії «За життя» загальним обсягом 36 хвилин 42 секунди.  Ця реклама була відокремлена від інших програм на початку і наприкінці словами «політична реклама».

З огляду на це 15 вересня телеканалу було призначено позапланову перевірку, яка засвідчила факт трансляції такої реклами, що є порушенням вимог пунктів а) та е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Відповідно до законодавства, політична реклама є однією з форм передвиборної агітації, проведення якої передбачає наявність виборчого процесу в Україні. За відсутності виборчого процесу в Україні розміщення реклами, зокрема політичних партій, має відбуватися на загальних засадах та з дотриманням вимог, визначених Законом України «Про рекламу». На період проведення моніторингу не було оголошено про початок виборчого процесу в Україні, а політичну партію «За життя» та її кандидатів не було зареєстровано у спосіб, визначений чинним законодавством.

Під час обговорення цього питання членами Національної ради було зазначено, що в цьому питанні є певні колізії законодавства і немає роз’яснень, тому істину може встановити тільки суд.

Таким чином, Національна рада застосувала до ТОВ «Новини 24 години» санкцію «оголошення попередження» і вказала компанії на неприпустимість порушень вимог законодавства у подальшому.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше