Через виявлені порушення умов ведення агітації двом місцевим мовникам призначено перевірки

15.10.2020

На підставі рішення робочої групи, яка здійснює нагляд за дотриманням медіа правил висвітлення виборів, Національна рада 15 жовтня ухвалила призначити ТОВ «Чернівецький промінь», м. Чернівці (багатоканальне телебачення, логотип «Чернівецький промінь (комбіноване)»), і ТОВ «Телерадіокомпанія РАІ», м. Бурштин Івано-Франківської обл. (багатоканальне телебачення, логотип «РАІ»), позапланові перевірки. Вони стосуватимуться висвітлення телекомпаніями місцевих виборів.

Моніторингом Національної ради в ефірі «Чернівецького променя» 7 жовтня о 20.47 зафіксовано трансляцію неідентифікованої передачі (без назви) за участі кандидата в депутати Чернівецької міської ради від партії «Команда Михайлішина» Анатолія Чесанова. У передачі не було зазначено інформації про назву та адресу виробника, містилась прихована передвиборна агітація. Зазначене свідчить про ознаки порушення мовником частини п’ятої статті 6, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і частини п’ятої статті 51 Виборчого  кодексу України.

Чинним законодавством передбачено, що дані про кожну індивідуальну програму чи передачу мають містити ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми; телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії. Забороняється прихована передвиборна агітація і розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації, не позначеної відповідно до вимог Виборчого кодексу.

Телерадіокомпанія «РАІ» 9 жовтня у проміжках часу із 19.14 до 19.15 і з 19.38 до 19.39 транслювала відеоролик політичної реклами партії «Платформа громад» (місцева партія, яка бере участь у виборах). У ньому не було зазначено найменування замовника у формі текстового повідомлення, яке, на вимогу закону, має бути виконане контрастним кольором до фону, займати не менше ніж 15 відсотків площі екрана і бути сприйнятним для глядача. Тому предметом перевірки цього мовника стане дотримання ним пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і частини шостої статті 55 Виборчого кодексу України.

За результатами перевірок Національна рада ухвалить рішення відповідно до вимог чинного законодавства.