В Нацраді припускають, що після новорічного привітання ПорошенкаТБ-каналів поменшає - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

В Нацраді припускають, що після новорічного привітання ПорошенкаТБ-каналів поменшає

Українці встигнуть почути привітання Президента з Новим роком. А далі через набуття з 1 січня чинності закону про зміну складу універсальної програмної послуги (УПП) – обов’язковими для ретрансляції стануть лише 3 загальнонаціональних телеканали – деякі з них можуть зникнути з ефіру.

Про це заявив член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Валентин Коваль у коментарі кореспондентові Укрінформу.

“УПП відтепер є питанням домовленості медіагруп та провайдерів. І такі переговори ведуться, тобто певна кількість представників ринку і з одного, і з другого боку домовляються. І це означає, що майже нічого не зміниться після 1 січня і більшість каналів, які дійсно цікаві глядачеві, залишаться в кабельних мережах. Тобто ми почуємо побажання з Новим роком нашого Президента – за кілька секунд до Нового року. А після цього певні телеканали можуть просто зникнути. Хоча мені дуже не хотілось би цього і ще є багато часу для того, щоб домовитися”, – сказав Коваль.

Водночас він зазначив, що ситуація прояснить питання з можливістю блокування російських каналів в інтернеті.

“Дуже цікаво подивитися, як буде блокуватися інтернет-сигнал, не організований в якісь пакети від певних каналів. Це буде відповідь на питання про блокування каналів з Росії, які зараз можна дивитися в інтернеті. Досі була відповідь, що це неможливо, бо це інтернет. А якщо буде можливо заблокувати мовлення українських каналів в інтернет-мережах, то відповідь буде очевидна – що це можна було зробити з російськими каналами, але цього не було зроблено! Які були в цьому інтереси, ми пізніше зрозуміємо”, – вважає Коваль.

Водночас під час прес-конференції в Укрінформі Коваль наголосив, що набуття чинності 1 січня 2017 року закону про зміну складу універсальної програмної послуги (УПП) не призведе до зникнення малих телеканалів.

“Зміни в законі призвели до того, що замість 24 обов’язкових для ретрансляції в кабелі каналів залишили 3 загальнонаціональних і від 4 до 8 локальних. Тобто розмови про те, що знищуються малі канали, безпідставні. Навпаки, завдяки цьому закону місце для малих каналів з’явилося”, – зазначив Коваль.

Він додав, що з 1 січня до УПП увійдуть перший канал Суспільного мовлення – сьогодні це UA:Перший, канали “Культура” та “Рада”. А також три програми Українського радіо, яке стає Суспільним. А далі – залежно від кожного населеного пункту – ті місцеві канали і станції, які ліцензовані для локального мовлення.

“До кінця грудня на сайті Нацради буде вичерпна інформація щодо того, які канали залишаться обов’язковими для ретрансляції. Але їх буде значно менше, ніж є зараз. І це полегшить ситуацію. Бо в лютому 2007 року, коли впроваджувалась УПП, точка зору провайдерів була, що держава нав’язує їм мовлення. Сьогодні, коли держава прибрала ці канали з обов’язкового пакета, вони кажуть, що держава нав’язує їм комерційні стосунки з каналами. А держава просто хоче, щоб ті, хто існують на економічній моделі, домовлялися між собою без присутності держави”, – сказав член Нацради.

Коваль також зазначив, що Нацрада слідкуватиме за дотриманням законодавства і не втручатиметься у відносини медіагруп та операторів щодо умов ретрансляції.

“В цій ситуації Національна рада стоїть в стороні від інформаційного конфлікту, який ми зараз переживаємо. Що ми будемо робити? Безперечно, ми будемо слідкувати за тим, щоб законодавство, яке зараз існує в державі, виконувалося – тобто, щоб у мережах всіх провайдерів програмної послуги були ті канали, які згідно із законом мають увійти до універсальної програмної послуги. Решта – це господарчі відносини між мовниками та провайдерами, і ми просто будемо спостерігати за тим, як процес буде відбуватися”, – сказав він.

При цьому Коваль уточнив, що закон передбачає рівність між телеканалами і провайдерами.

З 1 січня 2017 року в Україні набуває чинності закон “Про внесення змін до закону України “Про телебачення і радіомовлення” щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги”. Це означає, що українські телеканали вступають у договірні відносини з провайдерами кабельного телебачення. Якщо раніше кабельне ТБ мало показувати всі національні ефірні телеканали і відповідно до закону ніхто нікому не платив, то з 2017 року ця регуляція скасовується. Зараз УПП є питанням ринкових відносин двох суб’єктів господарювання.

Джерело Укрінформ

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше