Члени Громадської ради увійдуть до складу робочої групи, зорганізованої представництвом ОБСЄ в Україні

19.09.2011

У п’ятницю відбулося червневе засідання Громадської ради при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, на якому були обговорені всі питання порядку денного.

На засіданні були присутні голова Громадської ради, директор з правових питань – заступник голови МГО «Інтерньюз-Україна» Павло Моісеєв, секретар дорадчого органу, юрист Інституту медіа-права Ігор Розкладай, незалежний медіа-експерт Олександр Глущенко, президент Академії української преси Валерій Іванов, професор кафедри телерадіожурналістики, дикторів та ведучих телепрограм Київського національного університету культури і мистецтв, позаштатний автор журналу «Журналіст України» Олександр Макарський, тележурналіст, теле-, радіоведуча Анжеліка Рудницька, директор із розвитку «Центру суспільних медіа» Василь Самохвалов, спеціаліст із ліцензування та запровадження нових проектів Центру громадських громадськиї ініціатив «Інформаційне суспільство» Андрій Соломаха, кінорежисер, заслужений діяч мистецтв, народний артист України Олег Фіалко. Національна рада була представлена заступником голови Ларисою Мудрак і членом регуляторного органу Іриною Опілат. Від Координатора проектів ОБСЄ в Україні у засіданні Громадської ради взяв участь Андрій Дзюбенко.

Невдовзі з ініціативи представництва ОБСЄ в Україні буде створена робоча група, яка вивчатиме основні аспекти співрегулювання в медійній галузі в контексті вітчизняних реалій. Обговорюючи перше питання порядку денного, Громадська рада вирішила делегувати до цієї робочої групи Андрія Соломаху та Олександра Глущенка. Ще двоє представників Громадської ради – Павло Моісеєв та Ігор Розкладй – запрошені до роботи у цій групі як представники інших громадських інституцій.

Жваві дискусії викликало питання недобросовісної реклами в українському ефірі. За спостереженнями деяких преставників Громадської ради, «джинса», або замовний рекламний матеріал, стала доволі звичним явищем в українських новинах. Тому на засіданні було вирішено провести більш детальний моніторинг і вже на його основі вдаватися до подальших кроків.

Інше питання стосувалося проблеми комунікації та взаєморозуміння між державою та індустрією. Кілька представників дорадчого органу запропонували продумати можливі варіанти організації майданчика для діалогу між сторонами. За словами заступника голови Національної ради Лариси Мудрак, оптимальним рішенням було б організувати щорічне зібрання, на якому кожен міг би висловити свої пропозиції та зауваження. Однак висловлені пропозиції будуть доопрацьовані при наступних обговореннях Громадської ради.

Чергове засідання Громадської ради планується провести в липні.


Перейти до вмісту