Члени Національної ради беруть участь у заході ОБСЄ щодо свободи медіа у час виборів і боротьби з дезінформацією - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Члени Національної ради беруть участь у заході ОБСЄ щодо свободи медіа у час виборів і боротьби з дезінформацією

Перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль і член Національної ради Олександр Бурмагін беруть участь в онлайн-заході, організованому Офісом Представниці ОБСЄ з питань свободи медіа (ПЗМІ) та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. Захід на тему «Свобода медіа під час виборів і боротьба з дезінформацією» відбувається у форматі круглого столу.

Зростання кількості правових і політичних проєктів у країнах-членах ОБСЄ, спрямованих на забезпечення дотримання принципу неупередженості у діяльності медіа та протидію поширенню фальсифікацій під час виборчих кампаній, вказує на наявність потенційних викликів і широкого поширення загроз, спрямованих на демократичний перебіг виборів.

Глобальна безпека в регіоні ґрунтується в тому числі на забезпеченні дотримання свободи слова, що своєю чергою пов’язано і з дотриманням медіа принципів незалежності та плюралізму у своїй діяльності, а також просування і підвищення рівня довіри громадськості до медіа.

Під час круглого столу планується обговорити звіти і практики органів  влади, в тому числі тих, які відповідають за нагляд і контроль за виборчим процесом, міжнародних організацій і представників громадянського суспільства, зокрема медіа. Ітиметься про забезпечення точності, неупередженості та прозорості агітації шляхом збереження свободи і плюралізму медіа, захисту виборчих прав кандидатів, представлення виборцям різноманітної інформації, яка дозволяє зробити усвідомлений вибір.

Круглий стіл має на меті спробувати визначити передовий досвід і представити рекомендації.

У заході також беруть участь:

  • Тереза Рібейро, Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа;
  • Ів-Марі Дубле (Франція), заступниця директора фінансового департаменту Національної асамблеї;
  • Бренда Сантамарія (ОАД), керівниця відділу з питань нагляду за виборами департаменту співробітництва та нагляду за виборами Організації американських держав;
  • Михаїл Бенідзе (Грузія), керівник програми «Інформаційна чесність у Грузії»;
  • Гелена Сурчулія Мілоєвич (Сербія), доцент кафедри журналістики і комунікативних досліджень Університету Белграда;
  • Джузеппе Мілаццо (Італія), дослідник і старший медіааналітик Обсерваторії в Павіа, консультант БДІПЛ з питань медіа та виборів.

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше