Члени Національної ради вивчають досвід Управління з гарантій у сфері комунікацій Італії

24.09.2018

23 – 26 вересня голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук і члени Національної ради Валентин Коваль та Сергій Костинський перебувають з робочою поїздкою у Римі, Італія, де знайомляться з роботою Управління з гарантій у сфері комунікацій Італії – AGCOM.

Завданнями AGCOM є забезпечення справедливої конкуренції операторів на ринку і захист основних свобод споживачів. Управління є конвергентним органом, тобто виконує регуляторні й наглядові функції у сфері телекомунікацій, аудіовізуальному, видавничому та останнім часом поштовому секторах. Його керівні органи – президент, Рада, Комісія з інфраструктур і мереж, Комісія з питань послуг і продуктів. Комісії і Рада є колегіальними органами.

Сьогодні вранці члени Національної ради зустрілися із президентом Управління з гарантій у сфері комунікацій Італії Анджело Марчелло та представниками різних департаментів і служб цього органу. Про його структуру, завдання і діяльність розповів головний технолог Вінченцо Лобьянко. Юрій Артеменко ознайомив італійських колег із особливостями формування та роботи Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Упродовж низки зустрічей, що відбувалися сьогодні, сторони говорили про виклики, які нині постали перед регуляторними органами сфери аудіовізуального ринку Європи, перехід на цифровий стандарт мовлення, зачепили тему концентрації медіа і процедур, що застосовуються при цьому.  

Завтра члени Національної ради і представники Управління з гарантій у сфері комунікацій Італії обговорюватимуть методики аналізу медіа-ринку, особливості проведення досліджень з регуляторною метою, висвітлення ЗМІ виборчих кампаній та підходи до запровадження квот у Європі та обох країнах.