Члени Національної ради взяли участь у круглому столі «Війна і дезінформація» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Члени Національної ради взяли участь у круглому столі «Війна і дезінформація»

24 травня в онлайн-форматі відбулася третя зустріч круглого столу «Війна і дезінформація» в рамках ініціативи «Технологія для демократії» Міністерства закордонних справ Данії та Міжнародної підтримки медіа (IMS). У ній взяли участь перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль, члени Національної ради Олександр Бурмагін і Максим Онопрієнко, представники українських медіаорганізацій, громадянського суспільства, а також працівники Google, Meta, Microsoft і Twitter. На зустрічі була присутня Технічний посол Данії пані Анна Марі Енгтофт Ларсен.

Ця ініціатива була започаткована задля сприяння діалогу з тематики війни та дезінформації в Україні, з метою посилення і зміцнення термінової і тривалої співпраці між відповідними зацікавленими сторонами.

Валентин Коваль подякував Міністерству закордонних справ Данії за організацію зустрічі і  зусилля для віднайдення механізмів і способів протидії дезінформації у цифровому просторі.

Цифрова революція забезпечила легкий безперешкодний доступ людям до інформації. Водночас це зробило їх вразливими, оскільки механізм фільтрації інформації, вироблений упродовж століть, –  редакторський контроль – зник у ланцюжку між джерелом інформації та її отримувачем, сказав у своєму слові Валентин Коваль. Люди зазвичай використовують соціальні мережі, бачать там багато позитивного, але «насправді це просто великий бізнес, який має на меті заробляння грошей на природному бажанні людей бути почутими. Він використовує алгоритми, щоб ініціювати і підтримувати той патерн інформації, який дозволить людині залишатися онлайн довше і глибше туди занурюватися», – сказав він.

Редакторський контроль, зауважив Валентин Коваль, не є панацеєю, адже маємо приклади, коли редактори або ж навіть країни не визнають демократичні цінності і де неправдива інформація іде в розріз із реальністю аж до створення цілком неіснуючого світу. «Цей світ породжує солдатів, які ґвалтують малят, жінок, які благословляють своїх чоловіків ґвалтувати інших жінок», – висловився перший заступник голови Національної ради. Тому, він переконаний, у сучасних реаліях є велика потреба знайти способи зменшити вплив людей, які використовують цифровий простір для досягнення своїх неприйнятних цілей.

Під час зустрічі представники цифрових гігантів розповіли про певні зміни у своїх внутрішніх політиках, які стали відповіддю на виклики, пов’язані з поширенням дезінформації та війною в Україні. Говорили і про підтримку верифікованих джерел інформації від автоматичного бану. Представниця IMS також висловилася про доцільність приєднання до зустрічей у такому форматі і представників Viber і Telegram, які є досить популярними в Україні.

Учасники погодили дорожну карту подальшої співпраці і домовилися про тісніші комунікації та наступні зустрічі в рамках цієї платформи для дискусії.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше