Чотирьом компаніям призначені позапланові перевірки

19.09.2011

На засіданні 16 червня 2011 р. Національна рада призначила позапланові перевірки чотирьом телерадіокомпаніям, а саме: Чернівецькій асоціації комерційної телекомпанії «ТВА», київській ТОВ ТРК «Роса», Національній радіокомпанії України та ПП «ТРК «SaNet», що мовить у Донецькій області.

Чернівецька асоціація комерційної телекомпанії «ТВА» в червні звернулася до Національної ради із заявою про скасування санкцій «оголошення попредеження». За останні роки компанія мала певні порушеня щодо періодичності та обсягів мовлення, програмної коцепції та деяких норм Закону України «Про рекламу». 10 червня до регуляторного органу надійшов лист від компанії, в якому стверджується, що порушення усунені. З огляду на це, Національна рада призначила позапланову перевірку.

ПП «ТРК «SaNet», що мовить у Донецькій області, за попередніми даними моніторингу, має ознаки порушення ч. 5. ст. 42 Закону України «Про телебачення та радіомовлення», згідно з якою провайдер програмної послуги зобов’язаний здійснювати ретрансляцію телепрограм та передач відповідно до переліку телепрограм та передач, які передбачено надавати у складі програмної послуги. Моніторинг зафіксував збільшення ресурсу багатоканальної мережі до 52 каналів, на яких ретранслюється 54 програми, в той час як відповідно до ліцензії ресурс багатоканальної мережі становить 18 каналів, на яких має ретранслюватися 20 програм. Не ретранслюються передбачені умовами ліцензії 2 програми «Муз ТВ» та «М1». Окрім цього провайдер ретранслював 4 неадаптовані іноземні програми «Рен-ТВ», «TV sale», «NTL» і «Детский».

ТОВ «ТРК «Роса» у своїй діяльності, за даними моніторингу, зменшила загальний обсяг мовлення та частку передач власного виробництва. Також при трансляції передач іноземною мовою було відсутнє дублювання державною, що суперечить законодавству України.

Всесвітня служба радіомовлення Національної радіокомпанії України згідно з ліцензією має мовини українською – 73%, англійською – 12,5%, німецькою – 9,5%, румунською –5%. Проте за результатами моніторингу мовить лише німецькою (41,7%) та англійською (58,3%).