Чотирьом ліцензіатам Національної ради призначено позапланові перевірки

10.11.2017

Регуляторний орган 9 листопада призначив позапланові перевірки чотирьом ліцензіатам: ТОВ «Новини 24 години», м. Київ (супутникове телебачення, логотип: «NEWSONE»), ТОВ «Інформаційне агентство «ПРАВДАТУТ», м. Вишневе Київської обл. (супутникове телебачення, логотип: «ПРАВДА ТУТ»), ТОВ «Радіоінформаційний центр «Незалежність», м. Львів (ефірне радіомовлення, позивні: мелодія І. Білозіра «Встань з колін, народе мій»), ТОВ Незалежної ТРК «ІРТА», м. Луганськ (ефірне телебачення та багатоканальне телебачення (МХ-5), логотип: «ІРТА»)

Компанії «Newsone», «Правда тут» і «Незалежність» перевірять стосовно дотримання ними Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Ознаки порушень, виявлені в діяльності цих мовників, стосувалися Дня пам’яті – 70-х роковин із дня проведення радянськими карально-репресивними органами операції «Захід» – масової депортації населення Західної України до Сибіру – 21 жовтня і Дня пам’яті ¬– 80 років з часу масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох – 27 жовтня.

Телекомпанії «Ірта» позапланову перевірку призначено за результатами моніторингу ефірного та багатоканального мовлення, проведеного 11 вересня 2017 року, під час якого зафіксовано ознаки порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, мовник не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення: зменшено частку програм власного виробництва, обсяги розважально-музичних передач та фільмопоказу, натомість збільшено обсяги інформаційно-аналітичних і публіцистичних, культурно-мистецьких і науково-просвітницьких передач. Також зафіксовано ретрансляцію телеканалу «Z ZIK» у місті Лисичанську Луганської області на 52 ТВК та у багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4), що не передбачено чинними ліцензіями на мовлення.

Після з’ясування і вивчення усіх обставин стосовно виявлених ознак порушень законодавства України в діяльності зазначених мовників Національна рада ухвалить відповідні рішення.