Чотирьом ліцензіатам призначено перевірки за результатами моніторингу мовлення на супутнику

15.07.2021

Національна рада призначила позапланові перевірки трьом телеканалам і одній радіостанції, які за ліцензією мають здійснювати супутникове мовлення. Причиною стало виявлення того факту, що компанії не мовлять. Відповідні рішення регулятора, ухвалені на засіданні 15 липня, стосувалися телемовників –  ТОВ «ТРК «Відродження ТБ», м. Дніпро (логотип – зображення птаха на фоні словесної частини «ТЕЛЕКАНАЛ ВОЗРОЖДЕНИЕ»), ТОВ «Ісландія», м. Буча Київської обл. (логотип «ІСЛАНДІЯ»), ТОВ «Фешн ТВ-Україна», м. Чернівці (логотип «FASHIONTV») – і радіомовника ПГО «Громадське радіо» «ТРК «Громадське радіо», м. Київ (позивні «Громадське радіо»).

Національна рада 30 червня провела моніторинг згаданих телеканалів і радіостанції та зафіксувала, що вони не мовлять відповідно до параметрів, які вказані у їхніх ліцензіях. Це є ознаками порушень частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Позапланові безвиїзні перевірки телеканалам «ВОЗРОЖДЕНИЕ», «FASHIONTV» і «Громадському радіо» проведуть у термін із 30 липня по 13 серпня. До 3 серпня мовники зобов’язані подати документи та матеріали, необхідні для проведення перевірки.

Телеканалу «Ісландія» призначено позапланову виїзну перевірку.

Після проведення перевірок діяльності ліцензіатів Національна рада розгляне їх результати на своєму засіданні і ухвалить відповідні рішення.