Чотири російські телеканали вилучено із переліку дозволених для ретрансляції іноземних програм - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Чотири російські телеканали вилучено із переліку дозволених для ретрансляції іноземних програм

Рішенням Національної ради від 31 серпня російські телеканали «Радость моя», «Мир сериала», «Телерадиосеть Благих Новостей» та «Интересное ТВ» вилучено із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

 Підставами для цього стали зафіксовані моніторингами регуляторного органу порушення вітчизняного законодавства.

В ефірі телеканалу «Радость моя» 01.08.2016 р. транслювалась передача «Ради чего стоить жить» про династію військових, що створює для глядачів позитивний образ російського офіцера. Цей факт має ознаки порушення абзацу дев’ятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

На телеканалі «Мир сериала» було зафіксовано розміщення комерційної реклами, що має ознаку порушення частини дев’ятої статті 13 Закону України «Про рекламу», оскільки трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України, у разі якщо іноземні телерадіоорганізації не підпадають під юрисдикцію держав-членів Європейського Союзу або держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, забороняється.

Також 11.08.2016 та 12.08.2016 транслювалися передачі (телевікторини) «Телевизор» (у програмі передач телеканалу «Мир сериала» зазначено як телевікторина «Счастливый час»), зміст якої суперечить частині третій статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки чинним законодавством трансляцію програм та передач з інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами) заборонено.

Національна рада раніше ухвалювала рішення щодо вилучення телеканалів «Радость моя» і «Мир сериала» з переліку дозволених. Але упродовж місяця, коли рішення ще не набуло чинності, компанії надали гарантії щодо усунення порушень. Оскільки телеканали не дотримали обіцянки, регулятор цього разу ухвалив рішення про їх вилучення.

Моніторинг телеканалу «Телерадиосеть Благих Новостей» («ТБН», «TBN») з 1 по 5 серпня 2016 року виявив розміщення комерційної реклами, що є порушенням рекламного законодавства. Також впродовж доби 3 серпня рекламувались телеканали «Улыбка ребенка» та «Вера 24» і реклама не була ідентифікована належним чином.

Під час моніторингу телеканалу «Интересное ТВ» з 1 по 5 серпня 2016 року було зафіксовано відсутність мовлення. цього каналу немає на супутникових транспондерах, за інформацією представників Національної ради і в пакетах програм провайдерів програмної послуги на території України. З відкритих джерел, зокрема сайту телеканалу, відомо, що телеканал «Интересное ТВ» з 31 серпня 2015 року переформатовано на «Мужское кино», проте Національна рада не отримувала щодо цього жодної офіційної інформації.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше