Чи має конфлікт інтересів власник телеканалу «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» повинно визначити НАЗК - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Чи має конфлікт інтересів власник телеканалу «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» повинно визначити НАЗК

На засіданні 13 січня Національна рада розглянула результати додаткової перевірки супутникового телеканалу «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» (ТОВ «Тайм медіа», м. Київ), яку йому призначили у зв’язку зі зміною власника. Надані ліцензіатом пояснення і документи свідчать, що структура власності телеканалу не містить порушень. Для відповідного реагування в межах компетенції на потенційний конфлікт інтересів кінцевого бенефіціарного власника медіа народного депутата Нестора Шуфрича Національна рада скерує результати перевірки до Національного агентства з питань запобігання корупції.

16 вересня 2021 року на підставі інформації Служби безпеки України про те, що документи ТОВ «Тайм медіа» містять дані не про всіх власників мовника,  Національна рада призначила йому позапланову перевірку. Тоді регулятор з’ясував, що структура власності телеканалу «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» не має ключових ознак прозорості, адже його кінцевий бенефіціарний власник, яким на той час була Діана Панченко, не чинить значний або вирішальний вплив на управління і діяльність медіа. Однак Національна рада не змогла ухвалити рішення, оскільки на час проведення перевірки стало відомо, що ліцензіат вніс зміни у структуру власності, зробивши своїм  кінцевим бенефіціарним власником народного депутата України Нестора Шуфрича, і не повідомив про ці зміни Національну раду.  У зв’язку з цим 8 грудня 2021 року регулятор вирішив продовжити вивчення структури власності телеканалу.

Під час додаткової перевірки ТОВ «Тайм медіа» надало Національній раді пояснення щодо фактів у його структурі власності, які перевірялися на відповідність вимогам законодавства. Так, ліцензіат повідомив, що управління майном, ухвалення рішень щодо фінансових, кадрових питань і питань оперативно-господарської діяльності у товаристві здійснює його керівник. Це не стосується тільки тих питань, що відповідно до статті 9 статуту компанії належать до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства.

Стосовно того, яким чином нині в компанії забезпечується вирішальний вплив кінцевого бенефіціарного власника, мовник пояснив, що Нестору Шуфричу належить 60% частки у статутному капіталі ТОВ «Медіахолдинг новини», м. Київ, і таким чином через цю компанію він опосередковано володіє істотною участю в розмірі 100% в компанії ТОВ «Тайм медіа».  Оскільки Нестору Шуфричу належить більше як 50% статутного капіталу, відповідно до статті 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» саме він має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність суб’єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення.

Щодо потенційного конфлікту інтересів нового кінцевого бенефіціарного власника, на який Національна рада попередньо звертала увагу мовника, ТОВ «Тайм медіа» повідомило, що врахувало цей ризик під час укладання договору. Зокрема, враховуючи те, що Нестор Шуфрич є народним депутатом України, з метою запобігання конфлікту інтересів було укладено договір управління майном №б/н, за яким передані корпоративні права (60% частки в статутному капіталі) ТОВ «Медіахолдинг новини», м. Київ, в управління ТОВ «Комерційна інновація», м. Київ.  Відповідно до нього права управителя обмежені, а також передбачено, що Нестор Шуфрич може достроково припинити дію договору управління в будь-який момент.

Надані пояснення і документи ТОВ «Тайм медіа» дозволили Національній раді визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

Крім того, Національна рада також вирішила надіслати результати перевірки до Національного агентства з питань запобігання корупції для відповідного реагування в межах компетенції. Адже кінцевий бенефіціарний власник телеканалу Нестор Шуфрич одночасно є народним депутатом України та головою Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, який, крім відань комітету, має власні повноваження, визначені статтею 34 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» та Законом України «Про Регламент Верховної Ради України». Враховуючи це, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» посадовець має потенційний конфлікт інтересів.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше