Поширення російської пропаганди телеканалом "НАШ" - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Поширення російської пропаганди телеканалом \”НАШ\”

4 грудня в прямому ефірі ток-шоу \”П\’ЯТНИЦЯ. ВЕЧІР\” телеканалу «НАШ» був залучений Родіон Мірошник(посилання на фрагмент в Youtube-каналі телеканалу «НАШ»: https://www.youtube.com/watch?v=gHt_5uJYOFQ, https://www.youtube.com/watch?v=FvZ_6gpnImM початок фрагменту з 2:30:00), який є одним із ватажків та представників у ТКГ від так званої «ЛНР», яка визнана Верховною Радою України 27 січня 2015 року терористичною організацією, фінансованою і підтримуваною Російською Федерацією. Наразі «ЛНР» є фактично однією із російських окупаційних адміністрацій, сформованих на захоплених і контрольованих територіях.
За весь час свого тривалого виступу представник терористичної організації неодноразово звинувачував Україну у порушенні Мінських домовленостей, говорив, що «Донбас не хоче в Україну», заперечував факти участі РФ у війні проти нашої держави, а також заявляв, що окуповані території, у тому числі Крим, вже не є частиною України. Фактично за весь цей час були висловлені головні тези російської пропаганди, які вона застосовує для дестабілізації інформаційного простору України та виправдання та узаконення окупації частини наших територій.
Дійсно, телеканал «НАШ» не несе і не може нести відповідальності за свою редакційну політику, а також за висловлювання, які були озвучені гостями програми. Однак, телеканал «НАШ» свідомо запросив або прийняв пропозицію участі у ток-шоу та надав можливість виступити представнику терористичної організації «ЛНР». Діючи таким чином, представники телеканалу чудово усвідомлювали та передбачали всі можливі ризики, зокрема щодо озвучення представником терористичної організації «ЛНР» головних пропагандистських тез, виправдання та популяризації ним російської агресії.
Більше того, під час фрагменту ведучими свідомо замовчувався факт причетності Родіона Мірошника до угрупування «ЛНР», лише було заявлено, що він представник «тієї сторони». Також у титрах без конкретизації приналежності до терористичного угрупування було вказано, що Родіон Мірошник це просто «учасник політичної підгрупи ТКГ у Мінську». Крім того, за весь тривалий час виступу представника терористичного угрупування «ЛНР» ніхто з телередакції чи ведучих телеканалу «НАШ» жодним чином не завадив у озвученні головних російських пропагандистських тез та виправданні російської агресії. Представник так званої «ЛНР» зміг спокійно висловити наведені вище висловлювання та тези у прямому ефірі українського телеканалу «НАШ».
До того ж, виступ представника так званої «ЛНР» було виділено в окремий фрагмент і станом на 6 грудня він доступний до перегляду на Youtube-каналі телеканалу «НАШ»: https://www.youtube.com/watch?v=gHt_5uJYOFQ. Таким чином телеканал сприяє поширенню інформації, яка є неправдивою, дискредитує нашу державу, виправдовує дії країни-агресора та узаконює окупації наших територій.
Вважаю, що такі дії(та бездіяльність) телеканалу «НАШ» завдали шкоди інформаційній, а також національній безпеці України. Прошу Національну Раду України з Питань Телебачення і Радіомовлення в рамках визначених повноважень перевірити наведені мною факти і вчинити відповідні дії стосовно телеканалу «НАШ».
Дякую за увагу.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше