Порушення правил журналістської етики Archives - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
Зверення щодо використання мови ворожнечі ЗМІ

Під час виконання проекту «Stop negative representation of Roma people in news media» ми, ініціативна група, провели моніторинг новин за останній рік, які так, чи інакше стосуються ромів. Було відправлено 38 скарг до Коміссії журналісткої етики, щодо порушення Кодексу журналісткої етики, а саме пункту 15 «Журналіст повинен уникати у своїх публікаціях та передачах образ з приводу національних, расових, етичних та релігійних поглядів і почуттів людей, протидіяти екстремізму та обмеженню громадянських прав за будь-якими ознаками. Особливу чуйність і тактовність журналіст має виявляти щодо дітей та неповнолітніх.»
З 23 по 24 серпня було відправлено 38 листів: до 0352.ua – 3 листи, до ICTV – 4 листи, VgorodeKiev – 1 лист, Realist – 8 листів,VgorodeOdessa – 2 листа, перший.com – 7 листів, РБК Україна – 5 листів, ТСН – 8 листів. Однак з 25 серпня по 15 жовтня не поступило відповіді ні від одного видавництва. А Комісія Журналісткої етики відповіли листом, що через нестачу ресурсів вони не можуть розглянути усі скарги, та виберуть лише одну з 38. Станом на 15.10.2021 Комісія з журналісткої етики ще не обробили скаргу.
Уся ця робота була зроблена через те, що через згадування в кримінальній хроніці ромської національності, як характеристики людини, виникають випадки дискримінації. Через такий дисбаланс представлення ромської тематики, у людей, які ніколи не зустрічали ромів у житті, з’являється ряд упереджень, а у самих ромів – відчуття власної нікчемності. Це загострює розбрат між ромами та українцями, створює міфічний образ ромів і тим самим викликає відчуття дисонансу у свідомості самих ромів, а також змушує їх більш тісно триматись один одного та усіляко уникати зовнішніх контактів. Що в свою чергу ще більше вповільнює процес включення ромів в українське суспільство.
Цим листом закликаємо Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення:
- запровадити рейтинг не надійних ЗМІ, а саме таких, що поширюють упереджену інформацію, стереотипи та збурюють суспільство;
- заохочувати ЗМІ впроваджувати політику різноманіття матеріалів;
- запровадити штраф для редакцій та окремих журналістів, які поширюють мову ворожнечі;
- позбавити ліценцій тих ЗМІ, що неодноразово поширювали мову ворожнечі.
Відкритий лист, з підписами 6 ромських організацій прикріпляю.

Обліковий запис

Повторне звернення!!! У зв\\’язку із викраденням мого комп\\’ютеру (нутбуку) та зламу всіх облікових записів прошу НЕГАЙНО видалити всі данні мого звернення та мій обліковий запис із вашого ресурсу. На мій Гугл акаунт приходить попередження про злам цього облікового запису.

Реклама на суспільному радіо

Хіба етично рекламувати ерекцію на суспільному?

Скарга на директора радіо \"Культура\" Ірину Славінську

Ми, колектив журналістів, звертаємось до Вас з проханням розібратися в ситуації, що триває вже понад року.
З квітня 2018 року очолила 3й канал Українського радіо «Культура» (до речі, незаконно та поза конкурсом) Ірина Славінська (Корнієнко) - хамка за походженням, без спеціальної освіти журналіста. Ставши продюсеркою каналу, почала знищувати українську журналістику: принижувати журналістів, нехтувати журналістською етикою, принижувати гідність журналістів. Мета «керівниці» була одна – аби журналісти писали заяву за власним бажанням, а на це місце брала своїх знайомих. І, запевняємо, вона добре з цим впоралася! Як мінімум вже 4 осіб, не маючи освіти журналіста, а дехто з них навіть вищої освіти, але маючи товариські стосунки з Іриною Іванівною, уже працюють на радіо.
Окрім того, Ірина продовжує принижувати журналістів, часто непристойно обговорювати гостей, акторів, інколи навіть гостей і звичайних працівників радіо.
Є й «обов’язкові» гості на радіо – це ті, які платять немаленькі суми, аби дати інтерв’ю…. або за певні кошти “прокрутить” пісню артиста на радіо. Як довго це буде тривати?!
Багато-хто з колег завепевняв, що її «хтось» для «чогось» поставив.
За рік вона знищила велику кількість радіоведучих та журналістів. Морально на них тиснула, принижувала та часто примушувала писати заяву на звільнення. У разі відмови – вона критикувала передачі та сюжети журналістів й ведучих. Буцімто, це не професійно і пахне самодіяльністю.
Коли ми намагалися звертатися до керівництва вище, на жаль, ніхто нічого вдіяти не зміг. Лише кліпали очима. Але з поведінки було видно, що її навіть керівництво «боїться». Можливо, їх об’єднує,. окрім спільних радіопередач, велика сума грошей…
Окрім того, є дані, що премії, які призначалися для звичайних працівників, які отримували мінімальні зарплати, вона нараховувала до 100 відсотків собі.
Шкода та прикро, що такі люди, як пані Славінськва (Корнієнко), не маючи ніякого відношення до медіа, приходять (чи їх приводять) і вони нищать журналістику.
Прошу розібратися в цій ситуації, яка триває вже понад року.
Ми спеціально не підписуємо цей лист. Але під ним підписується щонайменше кілька десятків працівників радіо «Культура» Українського радіо.

Не дамо знищити права журналістів та відстоїмо їх разом!
Сподіваємось на Вашу небайдужість.

З повагою, працівники радіо «Культура»

Розпалювання релегIозної ворожнечі

Хрестїанській хрест зробленій з ковбаси Ч/Б шоу 22 лютого 2019 року Espreso TV

Скарга на директора радіо \"Культура\"

Звертаюсь до Вас з проханням розглянути
діяльність продюсера радіо \"Культура\" Ірини Славінської та навчити її правил поводження в суспільстві, зокрема навчити її журналістській етиці. Не маючи освіти журналіста, вона принижує своїх працівників та змушує їх звільнятися, тиснучи та принижуючи їх.

Порушення журналістської етики знімальною групою Нового Каналу і особисто Ольгою Фреймут

25 червня до мене звернувся журналіст Нового Каналу, програми \"Абзац\", Деніс Гуменюк (скрін додається) з пропозицією дати інтерв\'ю про наш регіональний волонтерський книжковий проект #екземпляри для випуску про книговидання. Я перевірила, що така програма і справді існує, розповідає про соціальні теми і тому погодилась. 26 червня ми зустрілись із знімальною групою в Одесі в Книгарні Старого лева (вул. Катерининська, 2). Спочатку мене питали про проект і волонтерство, потім попросили сказати свою думку про книги Ліни Костенко і Сергія Жадана. Після цього кореспондент дала мені в руки книгу Ольги Фреймут і спитала мою думку. В цей момент в Книгарню забігла Ольга з 4 операторами, які перекрили собою вихід з книгарні. Вони почали з мене глузувати, чинити психологічний тиск, порушувати мій особистий простір і знімати це все. Ольга почала виясняти, чому я написала коментар у фейсбуці про неї 10 тижнів тому, потім сказала, що вона хоче обійняти мене і реально почала це робити під глузування її людей. Є 3 свідки цих подій. Мене обманом запросили на фейкове інтерв\'ю, щоб потім показати по національному каналу ці знущання. Я вважаю, що порушені мої права і журналісти продемонстрували повну відсутність етики.