На черговому засіданні дорадчого органу, що діє при Національній раді, обговорено два питання, щодо яких були звернення, а також проект змін до регуляторного акта Національної ради та ініціативу щодо запровадження правил корпоративної етики.
До Громадської ради звернувся Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного з проханням обговорити питання обов’язкового надання аудіовізуальної продукції, що виробляється теле- і радіокомпаніями, для довічного зберігання в цьому державному архіві. Директор установи Владислав Берковський пояснив, що до 1991 року відповідно до спеціальних наказів вищих державних органів та законів України ці вимоги виконували всі телерадіоорганізації. Закони чинні й нині, але матеріали до архіву наразі подають лише 5 компаній: «НБМ» («5 канал»), «Глас», «ICTV», «Армія FM – військове радіо» і «Рада».
Працівники архіву згідно з розробленими критеріями самі визначають, які матеріали зберігати для майбутніх поколінь, але сам архів не має права брати їх з відкритих джерел. Аудіовізуальні твори мають бути передані до архіву офіційно, через укладання договору, яким передбачено, зокрема, і дотримання авторських прав. На превеликий жаль, телерадіоорганізації не реагують на відповідні ініціативи архіву, заявляючи, що їм це не цікаво. Тому на зберіганні дуже мало інформації про визначні події в культурному і соціально-політичному житті країни за період незалежності.
Члени Громадської ради усебічно обговорили цю ситуацію та запропонували панові Берковському шляхи для її можливого вирішення. Зокрема, Громадська рада порекомендувала зробити презентацію, в якій докладно пояснити, для чого потрібно зберігати аудіовідеоматеріали, як має відбуватися співпраця тощо. Після цього можна буде звернутися до Національної ради з проханням поширити відповідну інформацію для мовників та галузевих організацій з тим, щоб відповідні законодавчі норми все ж виконувалися.
Інше питання, яке просив розглянути Громадську раду представник індустрії Андрій Соломаха, стосувалося ведення діловодства у Національній раді, а конкретніше – реєстрації вхідної кореспонденції. Заслухавши пана Соломаху та керівника апарату Національної ради Сергія Кучерука, Громадська рада вирішила розглянути це питання комплексно, беручи до уваги і необхідність запровадження електронного опрацювання ліцензійних документів.
Також була підтримана ініціатива члена Громадської ради Сергія Бойка щодо створення Правил корпоративної етики телерадіоорганізацій. Більшістю голосів ухвалено, що необхідно запропонувати індустрії ознайомитися з розробленим проектом правил, висловити до нього зауваження чи удосконалити текст, а далі звернутися до Національної ради з пропозицією стати депозитарієм цього узгодженого галуззю саморегулівного документа, який буде відкритий для підписання.
Насамкінець Громадська рада розглянула проект Змін до Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, які регулятор виніс на громадське обговорення.
Катерина М’ясникова зауважила, що зміни в основному стосуються декларацій про фінансовий стан бенефіціарних власників, і, на її думку, наскільки детальне уточнення інформації про наявність майна у кінцевого власника, як запропоновано проектом змін до цього документа, не доцільне.
За всіма розглянутими питаннями Громадська рада ухвалила рішення, які після відповідного оформлення будуть оприлюднені на сайті Національної ради.
У засіданні Громадської ради брали участь Сергій Сьомкін, Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Вікторія Веселовська, Світлана Коробіна, Мар’яна Кучерук, Василь Мєзєнцов, Катерина М’ясникова, Любов Найдьонова, Олександр Янковський.